Kafes Düzeni Doğru mu ?

ClydeShelton

Meraklı Üye

Tecrübeli arkadaşlar sizce kafes düzeni nasıl ?

Plastik tüneği çıkarıp yerine alttaki ahşap tüneği koyarsanız iyi olur. Kafes küçük iki tünek bile fazla çünkü. Yemliklerin kendi basamağı olduğundan orada dikine bir tünek gerekmiyor. Onun dışında yemliklerin birinde kuş kumu bulunsun, kalamar kemiği dışında mineral blok da kafeste bulunursa iyi olur. Suluğu ben olsam üst tüneğe yakın koyardım, ne kadar yukarıda olursa o kadar az kirlenir.

Plastik tüneği çıkarıp yerine alttaki ahşap tüneği koyarsanız iyi olur. Kafes küçük iki tünek bile fazla çünkü. Yemliklerin kendi basamağı olduğundan orada dikine bir tünek gerekmiyor. Onun dışında yemliklerin birinde kuş kumu bulunsun, kalamar kemiği dışında mineral blok da kafeste bulunursa iyi olur. Suluğu ben olsam üst tüneğe yakın koyardım, ne kadar yukarıda olursa o kadar az kirlenir.
Yorumunuz için teşekkürler kuş kumu ve gaga taşım var kalamar taşı mı almam gerek ? 2 tünek yapınca yeme gitmek için direk alt tabana atlıyor mecburen 3 tünek kullanıyorum biraz değiştirerek böyle yaptım nasıl olmuş yeteri kadar yer açıldıgını düşünüyorum

Yalnıs anlamayın öncelikle ben sadece gördüğüm eksiklikleri soylicem öteki herşey yerli yerinde öncelikle kafesin boyalı olması doğru değil ama kısa vadede sorun olmaz ben olsam iki tunegide ahşap seçerdim ve iki farklı kafes var odamda ikisindede farklı tip suluklar biri sizinki gibi ve içi durmadan pisleniyor buda zararlı diski denk geliyor genelde ve buda mikroplu su demek ben olsam kafesin öteki yuzeyine uygun ağzı dar suluklardan alırdım gaga taşi yerine kalamar kemiği kullanabilirsin daha faydalı olur kuş kumu ve mineral blogu unutma benim soylicem bu kadar

G
Yalnıs anlamayın öncelikle ben sadece gördüğüm eksiklikleri soylicem öteki herşey yerli yerinde öncelikle kafesin boyalı olması doğru değil ama kısa vadede sorun olmaz ben olsam iki tunegide ahşap seçerdim ve iki farklı kafes var odamda ikisindede farklı tip suluklar biri sizinki gibi ve içi durmadan pisleniyor buda zararlı diski denk geliyor genelde ve buda mikroplu su demek ben olsam kafesin öteki yuzeyine uygun ağzı dar suluklardan alırdım gaga taşi yerine kalamar kemiği kullanabilirsin daha faydalı olur kuş kumu ve mineral blogu unutma benim soylicem bu kadar
En üstte ki tünekteler devamlı o yuzden suluklarının kirlendiğini görmedim nedense hiç suda icmiyorlar yem yemede sıkıntı yok kafesi ilerde değiştirmeyi düşünüyorum telleri cok ince ve boyası dökülüyor

G

En üstte ki tünekteler devamlı o yuzden suluklarının kirlendiğini görmedim kafesi ilerde değiştirmeyi düşünüyorum telleri cok ince ve boyası dökülüyor
Aynen ondan dedim bende cifthane salma kafes kullanıyorum kendim tek kafes olarak aklınızda bulunsun 30-40tl arası değişiyor çok memnunum

Bence doğrusu böyle, siz bilirsiniz:)
F9F34394-A128-4AB0-9EFF-35C1ECA752B7.jpeg

Kafes tabanina kum, 2 tahta tünek, boyasiz kafes, akilli yemlik. Diger önerilerde dogru. Arkadas yakinda kuslari geri verecek cok elestirdik :D

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Kafes tabanina kum, 2 tahta tünek, boyasiz kafes, akilli yemlik. Diger önerilerde dogru. Arkadas yakinda kuslari geri verecek cok elestirdik :D

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk
Ahahaha cidden bitmiyor onu al bunu al zaten alışsınlar ürkmesinler diye yanlarında nefes bile zor alıyoruz :) şaka bi yana gayet mutluyuz keratalarla kafesi değiştircem tünekleri de yarın kalktığımda halledicem inşallah

Suluğu değiştirmeyecek olsanız bile en azından tüneklerden yüksek bir yere konumlandırın. İçine pisleme ihtimalleri olmasın veya içine yem kabuğu vb taşımasınlar.

Kafes düzeni böyle olmalı.
Abi vidyoyu izledim çok güzel olmuş cidden sana bir sorum olcakti bendede o cifthane kafesten var ama bende daha çok tünek var (kuşlarım ama günde 10 saat falan odada serbest zaten) bide sana sorun olmazsa kafes ve kuşlarım hakkında bir yorumunu almak isterim

Geri