kafes düzeni üretim için uygun mu

Kuşsever:)

Yeni Üye
Çift kuşlarım için kafesi böyle düzenledim uygun mu değişiklik lazım mı ?:)
1.jpg
2.jpg
4 (1).jpg
4 (2).jpg

Oncelikle masallah :) yalniz akilli yemlik kullanmanizi tavsiye derim surekli yem uflemek zorunda kalmazsiniz. Birde tunekler fazla gibi ahsap tunek alip ortalayip takarsaniz yeterli olur. Hem ciflesme konusunda zorluk cekmezler. Bir de kum goremedim varmidir? :)

Oncelikle masallah :) yalniz akilli yemlik kullanmanizi tavsiye derim surekli yem uflemek zorunda kalmazsiniz. Birde tunekler fazla gibi ahsap tunek alip ortalayip takarsaniz yeterli olur. Hem ciflesme konusunda zorluk cekmezler. Bir de kum goremedim varmidir? :)
Teşekkürler:)Kum yok ama yuvalığın yanındaki mavi suluğun içine yumurta kabuklarını çok küçük parçalara ayırdım neredeyse kum kadar öyle koydum

Yumurta kabugu kalsiyum icin onu yumurta mamasina koyarsaniz daha iyi olur. ama normal yedikleri kumdan da bulundurun yedikleri yemin ogutulmesi icin faydali. Kalamar kemigini yuvaliga az daha yaklastirin girdikce ciktikca yerler :)

Ben yumurta kabuğu vermeyi tavsiye etmiyorum sonuçta ne kadar kaynar suda pişsede dışında bakteriler olabiliyor kalamar kemiği zaten mevcut kafeste bu yüzden yumurta kabuğuna zaten gerek yok. Ayrıca tünek sayısını bire indirmek iyi olacaktır fakat kuşlar daha önce eş tutmuş yavru vermişse buna da gerek yoktur

Yumurta kabugu kalsiyum icin onu yumurta mamasina koyarsaniz daha iyi olur. ama normal yedikleri kumdan da bulundurun yedikleri yemin ogutulmesi icin faydali. Kalamar kemigini yuvaliga az daha yaklastirin girdikce ciktikca yerler :)
bir de kuşlarım mama yemiyor yumurtayı farklı şekilde verebilir miyim?

Geri