Kafes üstünü örtme

Kubilay1

Paylaşımcı Üye
Bir çok konu açılmıştır ama net bir cevabı bulamadım. Geceleri kafes üstünü örtmek faydalı mı Zararlı mı Sizce? Resimde ki sekilde örtüyorum. Kuş korkmuyor tedirgin olmuyor yararı olduğunu düşünüyorum sizler arasında da örten var mı?
IMG-20210214-WA0038.jpg

Tesbih onun oyuncağı aldım mı onu arıyor bağırıyor o yüzden duruyor kafesinde 😄

Bir çok konu açılmıştır ama net bir cevabı bulamadım. Geceleri kafes üstünü örtmek faydalı mı Zararlı mı Sizce? Resimde ki sekilde örtüyorum. Kuş korkmuyor tedirgin olmuyor yararı olduğunu düşünüyorum sizler arasında da örten var mı? Ekli dosyayı görüntüle 52529
Zarari oldugunu dusunmuyorum fazla isiga karsi iyi olabilir

Doğada ağaç kovuğunda ya da mağaramsı ortamlarda uyuyan canlılar. Korkuya sebep olacağını düşünmüyorum.
Tüm yüzeyleri kapatmadığınız sürece bir problem yaşamazsınız.

yetişkinler için örtü örtmenin zararı var mı ?
yani soğuğa karşı koruma amaçlı örtsek olmaz mı ?

-Evde büyümemiş bir yetişkin kuşun üstünü örtmek kuşu tedirgin edebilir. Yetişkin kuşlar rutin dışına çıktıklarında tedirgin olurlar.
-Yani alışkınsa örtülebilir ancak değilse örtmek tedirgin edebilir.

aynen bende çok soğuk havalarda örtüyorum üstüne ön tarafını biraz açık bırakıyorum . size bir sorum olacak benim muhabbet kuşum dişi 1 yaşında bugun canı sıkılmasın diye yanına bir tane erkek muhabbet kuşu almış babam 4 aylık erkek bunlar birlikte yaşar değil mi birbirlerine zarar vermezler demi şuan aynı kafeste duruyorlar üstü örtülü . teşekkür ederim.

aynen bende çok soğuk havalarda örtüyorum üstüne ön tarafını biraz açık bırakıyorum . size bir sorum olacak benim muhabbet kuşum dişi 1 yaşında bugun canı sıkılmasın diye yanına bir tane erkek muhabbet kuşu almış babam 4 aylık erkek bunlar birlikte yaşar değil mi birbirlerine zarar vermezler demi şuan aynı kafeste duruyorlar üstü örtülü . teşekkür ederim.
Yaş itibariyle küçük kus almışsınız eş olmaları açısından 6-7 aylık alması daha iyi olur takip et kavga etmiyorlarsa sorun yok demektir

Yaş itibariyle küçük kus almışsınız eş olmaları açısından 6-7 aylık alması daha iyi olur takip et kavga etmiyorlarsa sorun yok demektir
yani ben üreme amaçlı değil de daha çok tek başına canı sıkılmasın dıye aldım . inşallah kavga etmezler .

kuşlarım bunlar

Ekli dosyalar

• ş,şi,i,.jpg
    ş,şi,i,.jpg
    569.8 KB · Görüntüleme: 42
  • oooo.jpg
    oooo.jpg
    431.2 KB · Görüntüleme: 45
  • kkkkkkkk.jpg
    kkkkkkkk.jpg
    580.4 KB · Görüntüleme: 44
Evde kalorifer yanıyor fakat evimiz yinede fazla sıcak değil o yüzden ben kuşumun kafesini örtüyorum sadece ön kısmı açık olacak şekilde geceleri örtüyorum artık alıştı tedirgin olmadı hiç en başından beri çok şükür rahatta uyuyor ve ben hangi oda da uyuyorsam o da yanımda oluyor.

Bir çok konu açılmıştır ama net bir cevabı bulamadım. Geceleri kafes üstünü örtmek faydalı mı Zararlı mı Sizce? Resimde ki sekilde örtüyorum. Kuş korkmuyor tedirgin olmuyor yararı olduğunu düşünüyorum sizler arasında da örten var mı? Ekli dosyayı görüntüle 52529
Geceleri ben de örtüyorum, içeride kendi sıcaklığını korur en azından. Kuş tedirgin değilse sorun yok. Ben biraz daha ufak bir boşluk bırakıyorum hatta

Tesbih onun oyuncağı aldım mı onu arıyor bağırıyor o yüzden duruyor kafesinde 😄
tek tesbihçi kuş benimki değilmiş :) benimki ucunu kemirmeyi seviyor, saatlerce uğraşacak kadar neyini seviyor anlamıyorum :D

Geceleri ben de örtüyorum, içeride kendi sıcaklığını korur en azından. Kuş tedirgin değilse sorun yok. Ben biraz daha ufak bir boşluk bırakıyorum hatta

tek tesbihçi kuş benimki değilmiş :) benimki ucunu kemirmeyi seviyor, saatlerce uğraşacak kadar neyini seviyor anlamıyorum :D
Bende sadece kafes kapısı açık şekilde açık bırakıyorum çok şükür bi sıkıntı olmadı sizden gördüm yarın bende tesbih vercem oynasın oyuncaklardan çok korkuyor bakalım buna alışabilecek mi

Geri