Kafasını oynatıyor

MahkumHüso

Yeni Üye
Muhabbet kuşum aşağı yukarı kafasını oynatıyor halsiz ve kuyruğu aşağıda titriyor 1 aylık gagasında delik var

Kullanmıyorum hiç birini daha yavru evde mama yapıp verdim sulu şekilde gagasında yara olduğu için kuş kumu verecem

Kuşun durumu iyi gözükmüyor açıkçası bence de veterinere gidin lütfen. İki kuşlar sanırım, bu süreçte hastalığının bulaşıcı olma ihtimaline karşın kesinlikle ayırın zaten o kafes küçük duruyor ikisi için.

Yem kırmada problemi yok yemini kırıyor ama delik var yani gaga ile cerenin birleştiği yerde
Açıkçası veteriner de oraya bir şey yapamaz. Açık yara mikrop kapmasın diye müdahale edilebilir onun dışında deliğe bir şey yapılamaz. Yem kırabiliyorsa ve açık yara şeklinde değilse yapılacak bir şey yok, kalacak öyle.
Dışkılar yapılır yapılmaz mı çekildi? Kuş ne zamandır sizde ve denilen takviyeleri alıp uyguladınız mı?

Dışkılar 1 gün içindeki dışkıları açık yara var gagada gözüküyor yani eti

Dışkılar 1 gün içindeki dışkıları açık yara var gagada gözüküyor yani eti
Veteriner bakmalı buna o zaman. Gittiğinizde diğer sorunlarıda belirtirsiniz. Kuş henüz 1 aylıkmış dolayısıyla sizde de çok uzun süredir kaldığını düşünmüyorum. Yani dışkı değişikliği bu süreçte normal sayılabilir. Tabi diğer hastalık belirtilerinde olmaması lazım normal sayılması için. Ayrıca bir günlük dışkı değil, yeni yapılmış dışkıya bakılması gerek.
Grit kuş kumu, mineral blok ve entrobac probiyotik, gerwit multivitamin denilen takviyeleri uygulayınız

O delik zamanla uzayacak gaga yok olur. Yemi kırmayıpta mı yiyor? Yoksa mama mı yiyor?
Dışkı ve ağızda koku mevcut mu?
Mama ise fazla mi veriyorsunuz acaba kursak fazla dolu olunca da rahatsız olurlar öğürmek istemi oluşur. Yemleri kırmadan yiyorsa kabuk yapışır genizlere ondanda öğürme hareketi yaparlar.. kabuksuz yem deneyin dal darı verin.
Bağırsak floransı dengesi için de probiyotik verin mutlaka düzenli olarak . Şu an bu ishal durumu geçene kadar bence probiyotik ve elektrolit takviyesi yapın sırayla . Geçmiş olsun

Veteriner bakmalı buna o zaman. Gittiğinizde diğer sorunlarıda belirtirsiniz. Kuş henüz 1 aylıkmış dolayısıyla sizde de çok uzun süredir kaldığını düşünmüyorum. Yani dışkı değişikliği bu süreçte normal sayılabilir. Tabi diğer hastalık belirtilerinde olmaması lazım normal sayılması için. Ayrıca bir günlük dışkı değil, yeni yapılmış dışkıya bakılması gerek.
Grit kuş kumu, mineral blok ve entrobac probiyotik, gerwit multivitamin denilen takviyeleri uygulayınız
Tmmdır uygulayacam dediklerinizi teşekkür ederim

O delik zamanla uzayacak gaga yok olur. Yemi kırmayıpta mı yiyor? Yoksa mama mı yiyor?
Dışkı ve ağızda koku mevcut mu?
Mama ise fazla mi veriyorsunuz acaba kursak fazla dolu olunca da rahatsız olurlar öğürmek istemi oluşur. Yemleri kırmadan yiyorsa kabuk yapışır genizlere ondanda öğürme hareketi yaparlar.. kabuksuz yem deneyin dal darı verin.
Bağırsak floransı dengesi için de probiyotik verin mutlaka düzenli olarak . Şu an bu ishal durumu geçene kadar bence probiyotik ve elektrolit takviyesi yapın sırayla . Geçmiş olsun
2 gündür mama vermedim öğürme hareketinden sonra geçti o hareket dal darı ve probiyotik verdim teşekkür ederim

Geri