Kafası şişti...

selinbuse

Yeni Üye
2 aylık erkek bir muhabbet kuşum var. Akşama doğru kafes dışında olduğunu unutup içeri ışık gelsin diye perdeyi açtım, açmaz olsaydım keşke. Cam olduğunu anlayamadığı için son sürat uçup cama çarptı. Arkam dönüktü neresini ne şekilde çarptı hiçbir fikrim yok. Sesi duyunca çarptığını anladım dönüp bakamadım ağlayarak uzaklaştım. -Elimize alışkın değil kafes dışındayken tahta tünekle alıyoruz konmaması gereken yerlere konduğunda filan.- Abim ilgilendi, çarpmış ve yere düşmüş, ilk başta abim tüneği uzattığında ayaklarının tutmadığını tüneğine tutunamadığını söyledi. Daha sonra tutunmayı başarmış abim kafesine götürürken uçup yakın mesafede bir yere konmuş, daha sonra abim tekrar tünekle alıp kafesine koymuş. İlk yarım saat hiç hareket etmeden kafesinde uyudu, mama kabını yakınına astık bir şeyler yesin diye, yemeğini de yedi güzelce. Fakat sürekli kafasını sırtına gömüp uyuyor. Arada bir uyanınca bozulan tüylerini düzeltiyor, yemek yiyor, ayağı ağrırsa tünek değiştiriyor. Çok uyuması dışında hareketlerinde başka bir değişiklik yok ama kafasının sağ tarafı şişti gibi, yani sağ gözü çökük duruyor göz kapağı ya da kafası şişmiş bilmiyorum. Gerçekten çok korkuyorum lütfen yardımcı olun ne yapabilirim onun iyi olması için, kafasındaki şişmeyi nasıl geçirebiliriz, ağrısı varsa ne yapabiliriz...
IMG_20210215_223153.jpg

Bir sıkıntı olmaz, korkuya bağlı durgunluk normal. Fotoğraftan bir sıkıntı gözükmüyor. Plastik tünek kullanmayın.
Önden baktığımda sol tarafı normalken sağ tarafında gözünün altında bayağı şişlik var, çok bariz belli, gözü de bu yüzden çukur duruyor :( bu şişlik için ne yapabiliriz kendi kendine geçer mi?
Tüneğinde tahta tünek de mevcut kendi tercihine bırakmıştık, plastikleri tamamen mi çıkarmalıyız ne gibi bir zararı var?

Önden baktığımda sol tarafı normalken sağ tarafında gözünün altında bayağı şişlik var, çok bariz belli, gözü de bu yüzden çukur duruyor :( bu şişlik için ne yapabiliriz kendi kendine geçer mi?
Tüneğinde tahta tünek de mevcut kendi tercihine bırakmıştık, plastikleri tamamen mi çıkarmalıyız ne gibi bir zararı var?
Ayakta yaralara, tırnak sorunlarına ve çeşitli farklı hastalıklara sebebiyet verir. Tamamen çıkarın. Fotoğraftan bir sıkıntı görünmüyor, daha net fotoğraflar atabiliyorsanız atın. Şişliği görelim.

Geri