Kafada Mantar

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan YagmurK
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

YagmurK

Emektar Üye
Merhabalar kuşum kafasını bir haftadır sıkça kaşıoyr ve tüy dökülmesi var, mantar olduğunu düşünüyorum. Mantar ise hangi ilacı vermem lazım ?

Ben anlayamadım mantar olup olmadığını.
Gaga üstünün fotoğrafını da çekip paylaşır mısın?
Hocam gaga üstünde herhangi bir döküntü veya belirti bulunmuyor. Sıkça kafasını tüneklere sürtüyor ve eşine kaşıttırıyor. Eşiyle son zamanlarda iyi anlaşamıyorlar, kafasındaki döküntünün onun vurmasından kaynaklı olabileceğini düşündüm ama kafasını anormal derecede kaşıyor.

Göz etrafında çok küçük tüy dökülmeleri var, göz etrafındaki derisi kahverengi görünüyor.

Hocam gaga üstünde herhangi bir döküntü veya belirti bulunmuyor. Sıkça kafasını tüneklere sürtüyor ve eşine kaşıttırıyor. Eşiyle son zamanlarda iyi anlaşamıyorlar, kafasındaki döküntünün onun vurmasından kaynaklı olabileceğini düşündüm ama kafasını anormal derecede kaşıyor.
Eczaneden trosyd krem alıp pamuklu kulak çubuğu ile göz çevresine ve kafada tüy eksilmiş yerlerde derisine sürün. Her gün tekrarlayın.

Birde hocam kuşum dışkısını yiyor. Ondan kaynaklı bulaşmıştır diye düşünüyorum. Kafesini her gün temizliyorum ama biz bakmazken ağzına alıveriyor. Vitamin eksikliğinden kaynaklı yapabiliyorlar diye duymuştum. Vitamin verip denesem iyi olacak gibi.

Ilık suyla silecek miyim hocam sürmeden önce?
2. günden itibaren önce silip sonra krem sürebilirsin.

Birde hocam kuşum dışkısını yiyor. Ondan kaynaklı bulaşmıştır diye düşünüyorum. Kafesini her gün temizliyorum ama biz bakmazken ağzına alıveriyor. Vitamin eksikliğinden kaynaklı yapabiliyorlar diye duymuştum. Vitamin verip denesem iyi olacak gibi.

2-3 haftada bir kullanacak kaliteli bir vitamin olmalı. Ayrıca kemirecek bir şeyler asın kafese.

Hocam bugün kremi alabildim, kafasında tüy eksilen yere, cere üstünde tüy dökülen yere ve kulağının yakınındaki yere sürdüm. Sağ gözünün oraya fazla sürmedim çünkü orada kelleşme yok. Kuşum çok hareketli olduğu için biraz zorlandım ama yine de yapabildim sanırım.

Sizce mantar varmi kusumda nadir kucuk tüt olmiyan yerleri var ama dökme dönemi sanırım bide yavru heralde bilmiyorum kaç aylık olduğunuda

Ekli dosyalar

• 61EA5156-4B1B-4819-8D46-521F2747B093.jpeg
    61EA5156-4B1B-4819-8D46-521F2747B093.jpeg
    941 KB · Görüntüleme: 6
  • 638B2A75-49BE-48BE-A4FE-5CF80C921293.jpeg
    638B2A75-49BE-48BE-A4FE-5CF80C921293.jpeg
    904.8 KB · Görüntüleme: 6
Geri