Kabarma ve garip sesler

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Keyworks
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Keyworks

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba. Bu gün erkek muhabbet kuşumda bi gariplik farkettim. Kuyruk atması var ve tünekte kabarık duruyor. 15 saniyede bir hapşırık tarzı bi ses çıkartıyot gagasını açıp kapatıyor. Ama hapşırma diyemem. Farklı kısık bir ses. Kabarık dıruyor. Elimi kafesin içine soktuğumda hemen toparlanıyor ve hareketleri gayet seri. Çok kolay kaçabiliyor. Suyuna sirke damlatıp koydum. Ne olabilir ne yapmam gerekir şimdiden teşekkürler

Kardeşim fotosunu ve son yaptığı dışkının fotosunu atarmısın,
Nezle olmuş olabilir cereyanda bırakmayın sakın cereyanda çabuk hasta olurlar sıcak ortam olsun 18-25 derece arası iyidir, fotolaı atın, sıcak tutmak için kafesşn 3 kenarını örtün iyileşene kadar kafesşn dininede su şişesi koyun içine kaynamış su koyun , şişeyide koruma amaçlı peçeteye sarın temas ederse yanmasın diye kafesini ısıtın yani, kalorifer yanına koyun kafesi, fotoları atın birde hocanıza yorumlatalım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sirkeli su yeterlimidir. Yoksa suoravit ya da multivitamin falan kullanayımmı

Merhaba aynı sıkıntı bende mevcut. Kuşlarımı Canları sıkılmasın diye pencere kenarına koydum. Yalnız pencere kenarında kalorifer mevcut. Sıcak olur diye düşündüm lakin Hafif hapşurma mevcut. Nefes alırken hafif bir hırıltı duyar gibi oldum. Birde gögüs kafesi kemiği elime geliyor zayıf biraz. Tüy dökümünden yeni çıktı ve bebeklikten ergenliğe geçiş dönemi. Elma,nane,yulaf, cici bebe,sirkeli su veriyorum. Nerde hata yapıyorum. Şimdi aviastım diye bir ilaç koydum suluğa. Ne yapmalıyım?

Cici bebe vermeyin önermem. Normal Yemleri ondan daha besleyici. Neden Kafanıza göre aviastım başladınız ? Solunum yolu hastalığı olabilir de olmayabilir de. Neyse madem başladınız 4 gün devam edin.

Yemleri kaliteli. Mamasına cici bebe kyuyordum artık koymayayım o halde. Suluğundan henüz su içmediler. Suluğu çıkarabilirim. Peki nasıl bir yol izlemeliyim. Neden hapşurdular ve zayıflığı için ne yapmalıyım hocam

Suluğu çıkarıp dışkılarını paylaşın o halde. Eğer içmişlerse devam etsinler.

Son dışkı.

Ekli dosyalar

• b7ed0bfd-df8e-44be-8c94-503031e83c69.jpg
    b7ed0bfd-df8e-44be-8c94-503031e83c69.jpg
    60.5 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_9007.JPG
    IMG_9007.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 25
Dışkısı normal. Bence Tedavi için 2-3 gün bekleyin. Tuzlu su ve ventolin kullanın devam ederse tedavi başlarsınız. Bide video paylaşın durumunu bir görelim.

Tmm hocam. burnundan henüz sıvı çıkmıyor. Hırıltı ve hapşurma var. Şuan uyuyorlar. Gözlemleyim video yollayacağım. Sağolun.

Merhaba hocam @Selçuk YÜKSEL 4 Gün ilaç tedavisinden sonra hapşurma sorunu bitti. Ama tüy dökümüne girdi beyaz kuşum. Gögüs tahtası belirgin. Gün boyu kafes dışında kaldı yem yediğini sabahtan bu yana 1 kez şahit oldum. Çok neşeliydi gün boyu. Dışkısı sulu olunca anlam veremedim. Bir ara pencere kenarı alçı kemiriyordu ondan mı oldu acaba. Neden yemek yemiyor.

Ekli dosyalar

• IMG_9021.JPG
    IMG_9021.JPG
    403.4 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_9022.JPG
    IMG_9022.JPG
    626.3 KB · Görüntüleme: 24
Ventolin şurup. Yulaf verdim son dışkı bu. Yulaf yerken hapşuruyor genelde acaba genzine toz mu kaçıyor. Tüy dökümü olduğundan mı kabarık acaba. Oynarken kabarık durmuyor. Tünerken kuyruk oynatıyor kabarıyor.

Ekli dosyalar

• IMG_9027.JPG
    IMG_9027.JPG
    871.9 KB · Görüntüleme: 8
Dışkı normal. Bronşit başlangıcı değilse bir sorun yok.

Tüy dökümü için amino asitler içeren multivitamin kullanın tabi.

Geri