Kağıt kemirme

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Berk1966
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Berk1966

Meraklı Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşum kağıt kemirmeyi çok seviyor bir zarari varmı ?

GM 6 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar muhabbet kuşum kağıt kemirmeyi çok seviyor bir zarari varmı ?

Gazete kagıdı mı normal düz yazısız kagıt mı? İkiside sorun kendi fikrimce ama gazete daha zararlı, eger kagıt kafesin içindeyse bence bi süre kagıt bırakmayın unutsun illaki zararı olur, ben bi süre bırakmadım unuttular

Gazete kagıdı mı normal düz yazısız kagıt mı? İkiside sorun kendi fikrimce ama gazete daha zararlı, eger kagıt kafesin içindeyse bence bi süre kagıt bırakmayın unutsun illaki zararı olur
Normal a4 kağıdı gazete bence de zararlı ve kafesin için koymuyorum disari çıkardığımda masanın üzerindeki kayıtlarla oynamasını çok seviyor benimde hoşuma gidiyor öyle görmek o yüzden ellemiyorum çok zararliysa kemirmesini önlerim

Normal a4 kağıdı gazete bence de zararlı ve kafesin için koymuyorum disari çıkardığımda masanın üzerindeki kayıtlarla oynamasını çok seviyor benimde hoşuma gidiyor öyle görmek o yüzden ellemiyorum çok zararliysa kemirmesini önlerim

İçerisinde zararlı maddeler var önlerseniz iyi olur

Aslında gazete kağıdı tamamen üstünde ki matbaa mürekkebi nedeni ile zararlı hani şu eski daktilo kağıtları olurdu saman kağıt derler ondan bulun genelde dönerci kebapçı larda olur siz masa üstün E onlardan bırakın onları kemiresin zararsız dır zaten yemiyorlar sadece kemirip bırakıyorlar

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aslında gazete kağıdı tamamen üstünde ki matbaa mürekkebi nedeni ile zararlı hani şu eski daktilo kağıtları olurdu saman kağıt derler ondan bulun genelde dönerci kebapçı larda olur siz masa üstün E onlardan bırakın onları kemiresin zararsız dır zaten yemiyorlar sadece kemirip bırakıyorlar

Evimde var zaten hoşuna gittiği için zaman geçiriyor onlarla tavsiye için teşekkür ederim

benim kuşlarımda da aynı problem var. kafes tabanına temiz A4 kağıdı koyuyorum. eski kafesimde taban ızgarasıyla kağıt arasında daha az mesafe vardı ızgaraya rağmen kağıda ulaşabiliyorlardı, yakın zamanda kafes değiştirdim ikisi arasındaki mesafe arttı. bu defa da yeni yöntemler geliştirdiler, kuşlardan biri kafesin altında kanat çırpıp rüzgar oluşturuyor diğer kuş rüzgarla havalanan kağıdı yakalıyor. ve ne yazık ki kemirmekle kalmıyorlar, öyle olsa kafeste kağıt parçaları olurdu. Üç kuş 3-4 günde bir A4'ün yarısını yiyor. kuşlarım beyaz dışkılamaya başladı. bu nedenle mi yoksa başka bir hastalık sebebiyle mi anlayamıyorum. halsizlik gibi başka bir belirti de yok. birkaç gün kağıt yemelerine engel olsam anlayacağım aslında. sanırım dediğiniz gibi bir süre kafes tabanına kağıt koymayı bırakacağım. ama bu temizlik açısından beni çok zorlayacak.

benim kuşlarımda da aynı problem var. kafes tabanına temiz A4 kağıdı koyuyorum. eski kafesimde taban ızgarasıyla kağıt arasında daha az mesafe vardı ızgaraya rağmen kağıda ulaşabiliyorlardı, yakın zamanda kafes değiştirdim ikisi arasındaki mesafe arttı. bu defa da yeni yöntemler geliştirdiler, kuşlardan biri kafesin altında kanat çırpıp rüzgar oluşturuyor diğer kuş rüzgarla havalanan kağıdı yakalıyor. ve ne yazık ki kemirmekle kalmıyorlar, öyle olsa kafeste kağıt parçaları olurdu. Üç kuş 3-4 günde bir A4'ün yarısını yiyor. kuşlarım beyaz dışkılamaya başladı. bu nedenle mi yoksa başka bir hastalık sebebiyle mi anlayamıyorum. halsizlik gibi başka bir belirti de yok. birkaç gün kağıt yemelerine engel olsam anlayacağım aslında. sanırım dediğiniz gibi bir süre kafes tabanına kağıt koymayı bırakacağım. ama bu temizlik açısından beni çok zorlayacak.
Zararı var bencede bırakmayın bi süre. Kafesin tabanına kum veya talaş serebilirsiniz aslında temizlik açısından çünku kagıtsız gerçekten zor oluyor

Bende öyle bir sorun yok yemiyor kemiriyor fakat sizin için taban kumu tavsiye edebilirim ben kullanıyorum kolayda oluyor ben haftada bir değişiyorum fakat ayda bir değiştirsem bile olur size önerebilirim

Kus strestende yiyebilir, kalamar vb. eksikligindende olabilir, oyun olduğu içinde kemirebilir, veya sebebi bilinmez ama unutturmakta fayda var

Çok kağıt kemiren kuşlarda ya demir eksijliği vardır ya D vitamini eksikliği. Diğer mineral ve vitamin eksiklikleri de bu soruna yol açabilir. Mineral ve vitamin takviyesi yapın.

Kedi kumu dokun biraz ama o zamanda biraz fazla pislik oluyor

Geri