Kaç yasinda??

KuşumYasuo

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Benim 2 muhhabbet kusum var 1i erkek sari olan5 aylik fln bi dişi kuşum var mavi olan ondan cok cokdaha buyuk gibi gozukuyor yasini ogrenebilirmuyim mavilinin ve kendinden kucuk erkekle ciflesirmi yoksa onun yanina ceresi mavi kuzismis erkekmi almaliuim lutfenn yardim
@Selçuk YÜKSEL
@MeHeDe

Ekli dosyalar

• 20180314_093113.jpg
    20180314_093113.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 13
  • 1521096062986588323674.jpg
    1521096062986588323674.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 12
Sarı renkli kuşlarda cere rengi koyu lacivert olmayabilir. kuşunuz 7 8 aylık olunca eş tutup çiftleşmeye başlayacaktır. dişi kuşunuz 1 yaşını doldurmuş görünüyor. erkek kuş dişi kuştan boyut olarak bariz ufak değilse aradaki ay farkı çiftleşmelerine engel değil. kızıştırıcı mama takviyesi yaparak kuşlarınızı hazır hale getirebilirsiniz.

Hocam onun yerine sarilinin yerine mavi cereli bir kuş al diyorlar oyle daha saglikli olurmu kus hazir kizismisken hizli ve iyi saglikli ciftlesme olir diyorlar sizcr ne yapnaliyim

Hocam onun yerine sarilinin yerine mavi cereli bir kuş al diyorlar oyle daha saglikli olurmu kus hazir kizismisken hizli ve iyi saglikli ciftlesme olir diyorlar sizcr ne yapnaliyim

O tamamiyle size kalmış bir konu. Eğer sarı kuşun yerine çiftleşmeye daha hazır bir kuş almak isterseniz bence bunu dişinin kendisine bırakın. Yani kendi eşini kendisi seçsin. Dişiniz fazlasıyla kızışmış görünüyor. Boyut olarakta dişiden daha iri baskın bir erkek kuş işinizi daha kolaylaştırır. Daha kısa sürede yavru alırsınız. Başta da dediğim gibi son karar yine size ait.

Abi bazennsariyla kur yapiyorlar ama dişim onlara mama verdigimde sarili yerken onu kovuyor bazen yanindan kovuyor valla sasırdım bazen kur yapip yem kusuyorlar bide hocam disi benle 3 yildir var sizce en mantiklisi hangisi

Abi bazennsariyla kur yapiyorlar ama dişim onlara mama verdigimde sarili yerken onu kovuyor bazen yanindan kovuyor valla sasırdım bazen kur yapip yem kusuyorlar bide hocam disi benle 3 yildir var sizce en mantiklisi hangisi
Erkeği dişi seçsin

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dişi baya kızışmış yanına alacağınız erkek baskın olmalı ki çiftleşme olsun bu yüzden kendisi seçmeli dişi daha baskın erkeğe göre çiftleşme için beklemeniz gerekiyor bu sürede dişi kızgınlığını atabilir

O 2 yada 3 aydir oyle degismiyo elimize oeaya buraya kur yapiyor

O 2 yada 3 aydir oyle degismiyo elimize oeaya buraya kur yapiyor
Bence erkeği değiştirin daha yaşı daha büyük hatta mümkünse dişiden yaşça büyük olsun. Eğer imkan varsa salma kafeste kendisi seçsin

Abi bu secme isi nekadar surer

Yani salma kafesi atdigimda nekadar zamanda secer kendimi yanasir erkekmi yanasir

Yani salma kafesi atdigimda nekadar zamanda secer kendimi yanasir erkekmi yanasir
Max 2 gün içinde seçer eşini dişi de erkek de birbiriyle ilgilenir kur yapar sizde dişinin anlaştığı erkeği alırsınız

Ben salmaya attım erkeği bir dişi girdiği kovaladı peşinden gitti erkek kaçtı o kovaladı biraz bekledim erkek yakınlık gösterdi aldım eve getirdim dişi nin sağlıklı olduğundan emindim zaten ama sirkeli şu verdim birde vilmectin damlardım ensesine sonra koydum kafese dişi hep kovalar poziyonda erkek kaçtı ama dişi azimle erkeği kandırdı şimdi yuvalık kemiriyor erkek ve yuvaligin kapısında dişiyi besliyor yani sizin dişi kızgın zaten muhakkak bir erkeği seçer uzun sürmez

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üretim haneden veya güvenilir bir petshoptan baskın kızışmış mümkünse 1 yaşını doldurmuş ve dişi kuşun kendisinin seçtiği bir erkeği dişinin yanına atın. haftada 2 gün yumurta maması verin. 4 hafta süreli e vitamini takviyesi yapın. sonunda inşallah yavruları seversiniz. :)

Geri