Kaç yaşında

Mavis12345

Yeni Üye
1 yaşını gecmişmi arkadaşlar yoksa yavrumu şu kuş

Ekli dosyalar

• IMG_20180416_183321.jpg
    IMG_20180416_183321.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
1 yaşını gecmişmi arkadaşlar yoksa yavrumu şu kuş yarın adamın önüne atacam cıkacam Allahın belası kanatı kesili kuş vermiş
Sizin öfkeniz kime? Satıcıya mı yoksa zavallı kuşa mı? Kanat uzar hadi farz edelim uzamasın, ne demek yarın götürüp atıcam önüne? Siz ve sizin gibiler mümkünse hayvan sahiplenmesin. Yazık, keşke sağlık sıkıntısı olan bir kuşu verip satıcıya da öfkelenmek yerine (ki alırken fark etmeniz lazımdı madem sizin için bu kadar sorun, aklınız neredeydi?) hayvanı o haliyle sahiplenebilecek yüreğiniz olsaydı.

Ekli dosyalar

• IMG_20180416_205833.jpg
    IMG_20180416_205833.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 37
  • IMG_20180416_205809.jpg
    IMG_20180416_205809.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 28
Kuşu önüne taş atar gibi atmıyacam ki. Yüksek yerde kuşlar 3 kere bana erkek verdi 1incidi mantarlıdı dedi tüy dökümü 2inciyi değiştirdi parmak yokdu kuşda 3üncü buna denk geldi sağlam diyor koyuyor kutuya sıkıntı cıkıyor

Kuşu önüne taş atar gibi atmıyacam ki. Yüksek yerde kuşlar 3 kere bana erkek verdi 1incidi mantarlıdı dedi tüy dökümü 2inciyi değiştirdi parmak yokdu kuşda 3üncü buna denk geldi sağlam diyor koyuyor kutuya sıkıntı cıkıyor
Atarım derken ne demek istediğiniz anlayabiliyorum. Ayrıca 3. kez aynı şeyi yaşamışken gerçekten hâlâ sorunun onlarda olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Atarım derken ne demek istediğiniz anlayabiliyorum. Ayrıca 3. kez aynı şeyi yaşamışken gerçekten hâlâ sorunun onlarda olduğunu mu düşünüyorsunuz?
O sorun o adamda biliyor anlamıyorum cinsiyetinde bilene anlamıyorum. Bana aşağıdan gösteriyor bu erkek cok iyi kızışmış eş tutar eyv diyip alıyom eve geliyorum sıkıntı burda cıkıyor dişiyi getir dedi götürdüm bi ara iki dk olmadan cıkartı eş tutu erkekle aslında kavga ediyorlardı hepsi burdaki sorun bende değil ki satıcıya öfkem bnm geri al diyorum geri almam değiştiririm baktı elinde kuş kalmadı artık değiştirme 20tl ben ne diyem buna kim suclu kuştan anlamıyan benmi yoksa şeytan ayağına yatan adamı dostum yotubede acıp sağa sola yazarak nete öğreniyorum :

Cok yıpranmış gibi değilmi. Kanatlar uzarsa bakayım ama kanadı kesilen kuş sitrese girmesmi
Uçmasın diye kesmiş çok belli. Yıpranmış değil. Yanlış insanların eline düşmüş diyelim ama uzayacak kanat ve kuyruğu. Strese de sahibinin sevgisi sayesinde girmez. Yorum yapan @Hayal Güç haklı. Satıcı tabii ki işini düzgünce yapan biri değil ancak siz bir can sahiplenmişsiniz onu her şeyiyle kabullenip ilginizi verin. Kuşun zaten bir kusuru(?) yok. Elden ele dolaşarak heba olmasın, çok yazık. Yapmanız gereken tek şey “sevmek”. Tüy uzar.

Bir de şunu ekleyeyim kuşunuz tüy döküyor mu? Döküyorsa dökülen tüyün dibinde kan var mı? Cevaplar evetse başka bir şey söyleyeceğim. Gözleminizi yapın, cevabınızı bekliyorum.

Ben bu kuşta kanat hastalığı olduğunu düşünüyorum büyük ihtimal kanatları uzamayacak ayrıca da yetişkin bir erkek kuş

Ben bu kuşta kanat hastalığı olduğunu düşünüyorum büyük ihtimal kanatları uzamayacak ayrıca da yetişkin bir erkek kuş
Farklı bir kuşcuya öylesine verdim evet doğru kanat hastalığı kutsak mantarı ve ayak diplerinde mantar varmış kuşcu ayrı kafese alıp bakacam dedi iyleştirmeye çalıştıracam yeni kuş aldım şu kaç aylık acaba

....

Ekli dosyalar

• IMG_20180417_135420.jpg
    IMG_20180417_135420.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20180417_135519.jpg
    IMG_20180417_135519.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 10
İnşallah sağlıklı olur yavru yemimi almalıyım buna :)
Normal yem kırabiliyorsa normal yem de alabilirsiniz ekstra olarak aspur ve dal darı da alın daha iyi olur

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri