kaç aylık

Sena Kopuz

Yeni Üye
Muhabbet kuşumu yeni aldım, özellikle birkaç aylık olmasını istemiştim. acaba kaç aylık, yardımcı olabilir misiniz ? bir de kuşu rizeden aldım erzuruma getirdim. iki haftadır burdayız son günlerde hapşurduğunu duyuyorm ve sürekli silkeleniyor. şu an bulunduğu yer soğuk değil üşüyor olamaz. lütfen yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

• IMG_20171216_005214.jpg
    IMG_20171216_005214.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 28
Çok güzel bir kuş, yavru net yaşını tabiki üstadlar bilir ama yavru..

Kuşunuz ya suluğunda ki su'dan ya da havadan hasta olma olasılığı hep %90..

hava değişminden etkilenmiş olabilir. Bilgililer yazar muhakkak, geçmiş olsun

Çok güzel bir kuş, yavru net yaşını tabiki üsta
Kuşunuz ya suluğunda ki su'dan ya da havadan hasta olma olasılığı hep %90..

hava değişminden etkilenmiş olabilir. Bilgililer yazar muhakkak, geçmiş olsun
suyunu özenle değiştiriyorum, vitamin de koyuyorum birkaç damla, anlamadım gitti. bir de sizce yıkamalı mıyım ? sürekli kaşınıyor da. biraz bekle dediler en son kendimi burda buldum

Yıkamayın zaten hasta iyice üşütebilir. Kuş yavru. Vitamin takviyesinde bulunabilirsiniz suluktan.

Arkadaş kuşunuzun yaşını söylemiş, bende aynı şeyi düşünüyorum.
Onun dışında büyük ihtimalle hava değişiminden dolayı kuşunuz etkilenmiştir, bulunduğu yer sıcak olsa dahi yolculuktan dolayı nezle de olmuş olabilir. Suyuna 2-3 gün elma sirkesi damlatın, günlük tazeleyerek. Bu metobolizmasına da destek bir işlemdir. Vitamin olarak da günlük yem takviyelerinden kullanmasınız öneririm, hazır vitaminler(AVİSOL) gib, erğer dozlarında aşıma uğrarlarsa kuşlarımızda zengin hastlaığına neden olur. Mama ile ek gıda vermenizi de öneririm, olabilecek sorularınızı bu konudan inceleyebilirsiniz:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/mama-hk-bilgilendirme-sakuram.62649/

Arkadaş kuşunuzun yaşını söylemiş, bende aynı şeyi düşünüyorum.
Onun dışında büyük ihtimalle hava değişiminden dolayı kuşunuz etkilenmiştir, bulunduğu yer sıcak olsa dahi yolculuktan dolayı nezle de olmuş olabilir. Suyuna 2-3 gün elma sirkesi damlatın, günlük tazeleyerek. Bu metobolizmasına da destek bir işlemdir. Vitamin olarak da günlük yem takviyelerinden kullanmasınız öneririm, hazır vitaminler(AVİSOL) gib, erğer dozlarında aşıma uğrarlarsa kuşlarımızda zengin hastlaığına neden olur. Mama ile ek gıda vermenizi de öneririm, olabilecek sorularınızı bu konudan inceleyebilirsiniz:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/mama-hk-bilgilendirme-sakuram.62649/
çok teşekkür ediyorum, dediklerinizi muhakkak yapacağım. Bir şey yapabiliyor olma hissi dahi içimi rahatlattı :)

Geri