Kızgınlık yumurtası

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mimo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mimo

Yeni Üye
Eşsiz muhabbet kuşum 3 gün arayla 2 kez yumurtladı. 2.yumurtasında cok hafif kan da vardı. Şu an eş alamayacağımız için yumurtlama sürecini durdurmak istiyorum cünkü sürekli yumurtlarsa öleceğine dair şeyler okudum internette. Oyuncaklarını aldım ve daha az gün ışığına maruz bırakıyorum Beslenmesine dikkat ediyorum ama bu süreç daha ne kadar devam eder. Bittiğini nerden anlayacağım? Sürekli oyuncağını arıyor başka odaya götürünce de hep kendi odasına gitmek istiyor. Böyle giderse mutsuz olmasına sebep olmaz mı? Napacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin ölür diye cok korkuyorum.

Öncelikle oyuncaklarını alıp ya da başka şekilde strese sokmayın hayvanı,bu hareket sürece olumlu değil ters etki eder.Ne zaman biteceği hiç belli olmuyor maalesef.Banyo ve elma kızgınlığı azaltıyor diye biliyorum.Kronikleşmezse durum tehlike oluşturmaz.Kalsiyum almasına dikkat edin özellikle bu dönemde.Yapılacak fazla birşey yok,yapacak hayvan gene yapıyor.Benim kuşumda aynı şekildeydi.

Öncelikle oyuncaklarını alıp ya da başka şekilde strese sokmayın hayvanı,bu hareket sürece olumlu değil ters etki eder.Ne zaman biteceği hiç belli olmuyor maalesef.Banyo ve elma kızgınlığı azaltıyor diye biliyorum.Kronikleşmezse durum tehlike oluşturmaz.Kalsiyum almasına dikkat edin özellikle bu dönemde.Yapılacak fazla birşey yok,yapacak hayvan gene yapıyor.Benim kuşumda aynı şekildeydi.

Bu oyuncakları alma işini ben de internette bir yazıdan okudum. Dünden beri içime sinmedi ama hastalanıp ölüyorlar hemen müdahale edilmeli gibi yazılar cok korkuttu o yüzden yapmıştım ama içim rahat etmedi dediğiniz gibi. Banyoya yanaşmıyor yumurtlama olduğundan beri. Elmayı deneyeceğim teşekkür ederim yardımınız için

Denildiği gibi hayvana elma yedirmeye çalışın kızgınlığı alır. Fakat bu durum en fazla ertelenir o da sonsuza kadar değil. Bir eş almanız er yada geç gerekecektir.

Deneyeceğim teşekkür ederim. Eş almayı düşünüyoruz ama biz de kuşumuzu başkasından almıştık, hiç kafesinden cıkarılmamış insanlardan korkan ve saldırgan bir kuştu. Bize alışması da cok uzun sürdü. Alışmak derken artık bizden korkmaması arada bir mama için elimize gelmesi. Şimdi güveni cok çabuk kırılıyor o yüzden Eş almaya (götürüp eş seçtirmek gerekiyormuş sanırım) götürmeye çekiniyordum korkar diye. Artık bu durumda mecburen alacağız ama taşınma durumunda olacağız 1 ay içinde bir şey olur mu diye korkuyorum

Bu oyuncakları alma işini ben de internette bir yazıdan okudum. Dünden beri içime sinmedi ama hastalanıp ölüyorlar hemen müdahale edilmeli gibi yazılar cok korkuttu o yüzden yapmıştım ama içim rahat etmedi dediğiniz gibi. Banyoya yanaşmıyor yumurtlama olduğundan beri. Elmayı deneyeceğim teşekkür ederim yardımınız için
Rica ederim.Eğer sıkışma olursa tehlike var tabi,bu durumda ben çıkarmıştım yumurtaları :confused: ama her kuşta olacak diye birşey yok.Benim kuşum da yaptı bi süre sonra birden kesildi.Banyoyu spreyleyerek yapabilirsiniz.Dediğiniz gibi hassas bir hayvansa çabuk strese girebilir o da başka rahatsızlıklara sebep olabilir.Umarım sorunsuz geçer bu dönemi.

Rica ederim.Eğer sıkışma olursa tehlike var tabi,bu durumda ben çıkarmıştım yumurtaları :confused: ama her kuşta olacak diye birşey yok.Benim kuşum da yaptı bi süre sonra birden kesildi.Banyoyu spreyleyerek yapabilirsiniz.Dediğiniz gibi hassas bir hayvansa çabuk strese girebilir o da başka rahatsızlıklara sebep olabilir.Umarım sorunsuz geçer bu dönemi.

Umarım atlatırız güzelce çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız.

Geri