Kızgınlık mı yoksa mantar mı ?

MissDionysos

Yeni Üye
Merhabalar. Daha öncede buna benzer bir konu açmıştım fakat üzerinden 1 ay gibi bir süre geçtiği için tekrar gündeme gelmesi sıkıntı olur mu bilemedim ve yeni konu açmaya karar verdim. Nerdeyse 1.5 yıldır benimle birlikte olan dişi muhabbet kuşumun ceresi çok uzun zamandır kahverengi. Kızgınlık olduğunu düşünüyordum ama şimdiye kadar geçmesi gerekirdi sanırım. Eşide var yanında, bu süre içerisinde çiftleştiler 6 yumurtaları oldu fakat sadece 1 yavru çıkarabildiler. Eski açtığım konuda da bir arkadaş mantar olabileceğini söylemişti. Bende tekrar sizlere danışmak istedim. Sizce mantar mı yoksa kızgınlık mı?

Ekli dosyalar

• 20210519_132002.jpg
    20210519_132002.jpg
    976.1 KB · Görüntüleme: 25
Kızgınlık döneminde eşi varsa hazırsa yuvalik takın
Asla yuvalığa girmiyor 3 kere yuvalık değiştirdik büyüğünden küçüğüne ama olmadı. Lafesin tabanına yumurtluyor. Şimdiki yavrusunuda kafes tabanında yumurtladığı zaman çıkarttı. Yavru şu an 67 günlük. Ve bu ceresinin kahverengiliği 5-6 aydır var en az.

Çok uzunmuş, yumurtladımı ?
Evet ilk önce kafesin tabanına 2 yumurta yaptı, ama onlara yatmadı. Bir hafta sonrasında tekrar 2 gün ara ile 6 yumurtası oldu. Onlarıda kafesin tabanına yaptı. Onların içindede sadece 1 yavru yumurtadan çıkabildi, diğerleri ya boştu ya da yumurtanın içinde ölmüşlerdi.

Evet ilk önce kafesin tabanına 2 yumurta yaptı, ama onlara yatmadı. Bir hafta sonrasında tekrar 2 gün ara ile 6 yumurtası oldu. Onlarıda kafesin tabanına yaptı. Onların içindede sadece 1 yavru yumurtadan çıkabildi, diğerleri ya boştu ya da yumurtanın içinde ölmüşlerdi.
Yuvalık yokmu ? yuvalık takmalısınız eşi varsa.

Geri