Kızgın dişi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan GözdeGB
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

GözdeGB

Paylaşımcı Üye
Merhaba kuşlarım ilk kuluçkasını bitirdiklerinde yuvalığı kafesten çıkardım. Ama dişinin kızgınlığı hiç geçmedi. Ceresi hala koyu kahve rengi.(2 ayı geçti) Ve aşırı kilo aldı yağlandı. Kafesten çıkmak istemiyor. Zorla da olsa çıkarıp ucurmaya çalışıyorum. Kısa mesafe ucuyor(kafese doğru).
Erkek şuan tüyde zaten ama bayadır da çiftleşmiyorlar. Yuvalığı çıkardım diye mi? Takmalı mıyım? Zararı olur mu takmasam.
Ve tünek olarak kullandığım ağaç dalının zararı olur mu? Ben soymuştum bi turda onlar soyuyor dalı.
Ve tek yemlik uygun mudur? Çook yedikleri için teke düşürdüm bi yararı olmadı ama.

Ekli dosyalar

• IMG_20180602_131046.jpg
    IMG_20180602_131046.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20180602_131051.jpg
    IMG_20180602_131051.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20180602_131033.jpg
    IMG_20180602_131033.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20180602_130956.jpg
    IMG_20180602_130956.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20180602_130938.jpg
    IMG_20180602_130938.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 15
Tahtanın zararı olmaz. Kızlığını azaltmak için elma verebilirsiniz çiftleşmemesinin sebebi tüyde olduğu için elma sirkeli suyla yıkayabilirsin arada bir yulaf takviyesi yapabilirsin.

Tahtanın zararı olmaz. Kızlığını azaltmak için elma verebilirsiniz çiftleşmemesinin sebebi tüyde olduğu için elma sirkeli suyla yıkayabilirsin arada bir yulaf takviyesi yapabilirsin.
Yulaf vermiyorum. Ben yeni bi kuluçka düşünmüyorum dişinin fazla yağlarından kurtulmasını istiyoeum daha sağlıklı olsun. Uzun mesafe ucamıyor ☹️ kısa kısa ucuyo yere

Sirkeli su verin yem olarak da çok onursa azar azar günde 2 kere verin ve uçma yapabileceği şekilde 2 tünek koyun günde 1 saat de ev içinde uçmasını sağlayın yoksa yağ yakamaz

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sirkeli su verin yem olarak da çok onursa azar azar günde 2 kere verin ve uçma yapabileceği şekilde 2 tünek koyun günde 1 saat de ev içinde uçmasını sağlayın yoksa yağ yakamaz

Abi brnde uçurmaya çalışıyorum sürekli ama dişi özellikle kıpırdamıyo. Normalde kafesten kendi çıkardı şimdi zorla çıkartıyoruz kızıyo bize. Tünek dediğiniz gibiydi önce tek bi noktada kalıyordu. Hantallaştı yani ben de desim ki acaba yuvalığı çıkardım diye mi böyle oldu. Kendi kendine ona mı hazırlanıyordu acaba.
Erkekle arası çok iyi ama maşallah. Tüm gün birbirlerini kaşıyıp kuryapıyolar.

Abi brnde uçurmaya çalışıyorum sürekli ama dişi özellikle kıpırdamıyo. Normalde kafesten kendi çıkardı şimdi zorla çıkartıyoruz kızıyo bize. Tünek dediğiniz gibiydi önce tek bi noktada kalıyordu. Hantallaştı yani ben de desim ki acaba yuvalığı çıkardım diye mi böyle oldu. Kendi kendine ona mı hazırlanıyordu acaba.
Erkekle arası çok iyi ama maşallah. Tüm gün birbirlerini kaşıyıp kuryapıyolar.
Aşırı yağlanmış gibi yem dal darı verin sadece biraz kilo versin

Evet aşırı. Ele gelince çok fark ediliyor diğer kuşla.
Erkek kuşa da mı vermeyim normal yem.
Verin ikisine de dal darı birşey olmaz sağlıklıdır aklınızda klaicaksanatitin erkek dişiyi dişiyi b3sleyin 3 gün üst üste sirkeli şu verın metabolizması hızlansın aynı zamanda dal darı verin

Geri