Kızışma Varmı?

Mehmet Uygur

Yeni Üye
Herkese hayırlı akşamlar dilerim. Sizlere bir iki adet sorum var. Acaba fotoğraftaki kuşlarım kızışmış mı? İkincisi ise şu; Erkek kuşuma eş alalı yaklaşık 3,5-4 ay oldu. Baştan beri yem kusma var fakat hala kaşıma,ayak atma gibi hareketlerine rastlamadım. Ayrıca aynı tünekte de duramıyorlar. Erkek kuşum hemen diğer tüneğe atlıyor acaba alışırlar mı? ve eş tutma ihtimali varmıdır?
20171130_220125.jpg
20171130_220753.jpg
20171130_220125.jpg
20171130_220753.jpg
20171130_220751.jpg
20171130_220849.jpg

Dişi epeyce kızışmış ve eş tutmaları dişiye bağlı. Erkeğin, dişiden korkuyor, çekiniyor olma ihtimali yüksek. Onlara zaman tanıyın

Dişi epeyce kızışmış ve eş tutmaları dişiye bağlı. Erkeğin, dişiden korkuyor, çekiniyor olma ihtimali yüksek. Onlara zaman tanıyın
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Ayrıca söylemeyi unuttum dişi yuvaya büyük ihtimal alıştı. Çünkü gün içinde sürekli girip çıkıyor. Erkekte yuvayla ilgilenmeye başladı meraktan dolayı sanırım sürekli içine girmeye çalışıyor. Peki sadece zaman mı lazım başka şeyler yapabilir miyiz alışmayı hızlandırmak için?

Olayı akışına bırakın. Yuvayla ilgilenme genellikle meraktan değil, çiftleşme isteğinden kaynaklanır. Siz işi onlara bırakın, müdahale etmek farklı sonuçlar doğurabilir

Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Ayrıca söylemeyi unuttum dişi yuvaya büyük ihtimal alıştı. Çünkü gün içinde sürekli girip çıkıyor. Erkekte yuvayla ilgilenmeye başladı meraktan dolayı sanırım sürekli içine girmeye çalışıyor. Peki sadece zaman mı lazım başka şeyler yapabilir miyiz alışmayı hızlandırmak için?
Dişi baya kızışmış, yuvaya girdiğine göre yerini sevmiş, kafesi yerini değiştirmeyin. 2-3 günde bi yumurta maması yapıp verin. Zamanla eş tutup çiftleşme olacaktır.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Geri