Kızışan dişi hakkında bilgi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ebayirr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ebayirr

Meraklı Üye
Merhabalar 7 aydır bende olan dişim yaklaşık 1 haftadır kızışmaya başladı. Bu konuda acemiyim her kızışan kuş çiftleşir mi? Veya kızgınlık yumurtası mi atar ? Kuşları ilk getirdiğim de dışı kuşta yumurta ve idi yer değişikliğinden dolayı kafase yumurtladı bı kaç fotoğraf atıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Erkek kuşum kırmızı göz cremio okuduğum kadarıyla ceresi koyu mavi olmuyor.
Dışı ise painted mis.

Kullandığım vitaminler
Tabuenfit e-50 yaklaşık 4 gündür
Birde multivitamin
Haftada bir mama

2256e4b8d29523282116f0678ae86d9f.jpg
2b3cdf5e941f49ec6c1014006df91b0f.jpg
8af9940d25bbceaf9e9b144b27aeb9f6.jpg
581e6a2b1d8d493ed8c736d3d82f5c65.jpg
c8646fef449b520cd38b5dd4f6b4e550.jpg

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar 7 aydır bende olan dişim yaklaşık 1 haftadır kızışmaya başladı. Bu konuda acemiyim her kızışan kuş çiftleşir mi? Veya kızgınlık yumurtası mi atar ? Kuşları ilk getirdiğim de dışı kuşta yumurta ve idi yer değişikliğinden dolayı kafase yumurtladı bı kaç fotoğraf atıyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Erkek kuşum kırmızı göz cremio okuduğum kadarıyla ceresi koyu mavi olmuyor.
Dışı ise painted mis.

Kullandığım vitaminler
Tabuenfit e-50 yaklaşık 4 gündür
Birde multivitamin
Haftada bir mama

2256e4b8d29523282116f0678ae86d9f.jpg
2b3cdf5e941f49ec6c1014006df91b0f.jpg
8af9940d25bbceaf9e9b144b27aeb9f6.jpg
581e6a2b1d8d493ed8c736d3d82f5c65.jpg
c8646fef449b520cd38b5dd4f6b4e550.jpg

Kızışan dişiler yalnızlarsa kızgınlık yumurtası atabilirler. Yanlarına anlaştığı erkek kuş olursa büyük ihtimalle çiftleşirler. Yanında erkek kuş olduğu halde çiftleşmiyorsa bir kaç faktör etkilidir denebilir. Yumurtayı dışarı yumurtlaması yer değişikliğinden kafes değişikliğinden yada yuvalık değişikliğinden olabilir. erkek cremio kuşların ceresi koyu mavi olmayabilir. bu kızışmadığı anlamına gelmez. ortalama 8 aylık ise erişkin demektir. bu arada maşallah dicem çünkü uzun zaman aradan sonra gördüğüm en güzel çiftlerden kuşlarınız. Allah nazardan saklasın. sağlıklı yavrular alırsınız inşallah.

Çok teşekkür ederim. Hocam bende sabırla yavrulamalarini bekliyorum. Anlaşma konusunda sıkıntı yok erkek yavaş yavaş ayak atmaya başladı inşallah yavrularını alırım ne renk yavru gelecek merakla bekliyorum.[emoji1][emoji1]
Kızışan dişiler yalnızlarsa kızgınlık yumurtası atabilirler. Yanlarına anlaştığı erkek kuş olursa büyük ihtimalle çiftleşirler. Yanında erkek kuş olduğu halde çiftleşmiyorsa bir kaç faktör etkilidir denebilir. Yumurtayı dışarı yumurtlaması yer değişikliğinden kafes değişikliğinden yada yuvalık değişikliğinden olabilir. erkek cremio kuşların ceresi koyu mavi olmayabilir. bu kızışmadığı anlamına gelmez. ortalama 8 aylık ise erişkin demektir. bu arada maşallah dicem çünkü uzun zaman aradan sonra gördüğüm en güzel çiftlerden kuşlarınız. Allah nazardan saklasın. sağlıklı yavrular alırsınız inşallah.

Yuvalığa ilgi ve dışkısı bayağı büyükse yumurta yakındır. Gördüğüm kadarı ile kanatlar düşmüş. Yumurtaya kadar vitamin ve e vitamine devam edin. Kum ve kalamar kemiğini eksik etmeyin. İnşallah yakın zamanda yavru alırsınız.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yuvaliga ilgi sadece girişi kemirmesinden ibaret [emoji16] Yazdıklarınizin tamamı var kafeste kuyruk banada düşük geldi ondan fotoğraf çekip attım sizlerinde yorumlarını göreyim diye cevap için teşekkür ederim
Yuvalığa ilgi ve dışkısı bayağı büyükse yumurta yakındır. Gördüğüm kadarı ile kanatlar düşmüş. Yumurtaya kadar vitamin ve e vitamine devam edin. Kum ve kalamar kemiğini eksik etmeyin. İnşallah yakın zamanda yavru alırsınız.

Bendede 2 çift var. Ne ara çiftleşiyorlar diye en başta düşünüyordum. Hiç görmüyordum. Belli bir süre sonra kuşlar benden çekinmez oldu. Umarım dişi ve erkek sıkıntısız bakıcı kuş olurlar.

İnşallah sabırla bekliyoruz [emoji16]
Bendede 2 çift var. Ne ara çiftleşiyorlar diye en başta düşünüyordum. Hiç görmüyordum. Belli bir süre sonra kuşlar benden çekinmez oldu. Umarım dişi ve erkek sıkıntısız bakıcı kuş olurlar.

Sabahın 5 6 sında kalkın izleyin görürsünüz gün içinde az oluyor i yüzden denk gelme ihtimali olmuyor ama kızışan kuşlar sabah gün doğumu ile ciftlesiyor

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sabahın 5 6 sında kalkın izleyin görürsünüz gün içinde az oluyor i yüzden denk gelme ihtimali olmuyor ama kızışan kuşlar sabah gün doğumu ile ciftlesiyor

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bı onu yapmamıştik kalkalım izleyelim [emoji16][emoji16][emoji16]

Merhaba 2 çift kuşum var ne yaptım ettimse yavru veya yumurta alamadım her türlü mama vitamin kullandım...birinci çift mavi çift ikinci çift ise mavi sarı fotoları yükleyeceğim mavi çift çok kizgin olmasına rağmen yuvaya ilgi yok diğer çift ise sadece ben kafese yaklaştığımda yuvaya girmekte her seferinde ise önce erkek giriyor lütfen yardım şimdiden teşekkürler ustalar
20180420_234959.jpg
20180420_224035.jpg
20180420_234959.jpg
20180420_224035.jpg

Geri