Kırmızı Bit

bilgejameson

Meraklı Üye
arkadaşlar şuan çok üzgünüm. üç gunde bir kafesini sabunlu suyla dezenfekte ettigim kuşumun tüneginde kirmizi nokta kadar bir sey yürüyordu. hemen aldik annemle tabiki ben de hemen sirkeli suyla dezenfekte ettim kafeste bulunan her seyi. tevekkeli degil kuşum cok kaşınıyordu ama bütün kontrollerime rağmen hicbir sey gorememistim. kafese sadece yatmaya girdiği için eve de bulaşmış olabilir diye düşünüyoruz. neyse eve düşürdüyse hallederiz ama miniğimdeki biti nasil gecirecegiz yardimlarinizi bekliyorum :(

öncelikle kanat altı ve ense tüylerine hafifçe üfleyerek kuşta bit olup olmadıgından emin olun.Bit tedavisi için kuşun ense kısmını hafif üfleyerek 1 damla vilmectin damlatın.

tutulmaktan hoslanmadigi icin malesef emin olamiyorum. ama surekli kontrol ederim ufleyerek bir sey gorunmuyordu bu kadar temizligin icinde nasil bitlendi bi cocuk hayret edilecek sey. vilmectin vet.de mi satiliyor eczanede mi

tutulmaktan hoslanmadigi icin malesef emin olamiyorum. ama surekli kontrol ederim ufleyerek bir sey gorunmuyordu bu kadar temizligin icinde nasil bitlendi bi cocuk hayret edilecek sey. vilmectin vet.de mi satiliyor eczanede mi

kuş üreticilerinin çoğunda bulunuyor.Eczanede satılmıyor bildigim kadarıyla.Büyükbaş hayvan üreticilerinin elindede mevcuttur yüksek ihtimal.Çünkü çoğu hayvanın uyuz-bitlenme durumunda vilmectin kullanılıyor

kuş üreticilerinin çoğunda bulunuyor.Eczanede satılmıyor bildigim kadarıyla.Büyükbaş hayvan üreticilerinin elindede mevcuttur yüksek ihtimal.Çünkü çoğu hayvanın uyuz-bitlenme durumunda vilmectin kullanılıyor
kuşa agir gelen bir sey degil mi bu ilac

anliyorum.
ilac damlalikla mi satiliyor acaba ek olarak damlalik da almali miyim aşırı doza kacmak istemem

kırmızı bit olayı 3-4 sene önce başıma gelmişti acayip ürüyorlar tünek uçlarında kafes birleşim yerlerinde toplanıyorlar genelde bakınca rahat görünüyorlar karnı tok olanlar kırmızı oluyor basınca kan cıkıyor onlardan

kırmızı bit olayı 3-4 sene önce başıma gelmişti acayip ürüyorlar tünek uçlarında kafes birleşim yerlerinde toplanıyorlar genelde bakınca rahat görünüyorlar karnı tok olanlar kırmızı oluyor basınca kan cıkıyor onlardan
siz nasil kurtulmustunuz

siz nasil kurtulmustunuz

bende kafesin yanındaki pencere pervazındada üremişleri oralara ve kafesin altına petshoptan aldığım bit pire tozu vardı onu serperek kurtuldum ama riskli bir iş kuş yerse ölür direkt kafesi dezenfekte ederek kurtulursunuz sanırım o riske girmeyin..

bende kafesin yanındaki pencere pervazındada üremişleri oralara ve kafesin altına petshoptan aldığım bit pire tozu vardı onu serperek kurtuldum ama riskli bir iş kuş yerse ölür direkt kafesi dezenfekte ederek kurtulursunuz sanırım o riske girmeyin..
kafesi dezenfekte ettim yine de etmeye devam edeceğim ve vilmectini deneyecegim. evde var mi bilemiyorum yarin dip köşe temizlik bizi bekliyor yine

elinizde yedek kafes varsa bir süre onu kullanırsanızda riski azaltırsınız sanırım öbürünü iyice temizleyene kadar çünkü bildiğim kadarıyla o bitlerin yumurtaları çok dayanıklı ilaçla filan etkilenmiyorlar siz bitti sanarken yenileri üreyebilir

6,7 gün boyunca kafesi ve ekipmanları hergün yıka. Veteirnerden vilmectin al. Enseye 1 damla damlat 7,8 gün sonra tekrar 1 damla damlat. Damlatırken çok dikkatli olun. Fazla damlamasın.

6,7 gün boyunca kafesi ve ekipmanları hergün yıka. Veteirnerden vilmectin al. Enseye 1 damla damlat 7,8 gün sonra tekrar 1 damla damlat. Damlatırken çok dikkatli olun. Fazla damlamasın.
tamam recai bey tesekkur ettim. yarin vilmectin ve damlalik alacagim

arkadaslar vilmectini damlatirken kuş durmadigi icin elime geldi eldiven giymistim. elimi sürdüm ben de ensesine ovaladim yani. etkisi olur mu ki acaba

arkadaslar vilmectini damlatirken kuş durmadigi icin elime geldi eldiven giymistim. elimi sürdüm ben de ensesine ovaladim yani. etkisi olur mu ki acaba
Deriye 1 damlanın temas etmesi önemli...Ben 1 damlayı deri üstünde ovup yayıyorum...Damlayı damlatmak icin yardım alın...Siz tutun baskası damlatsın.Daha iyi zaptedersiniz.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri