iki soru

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Emreoz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Emreoz

Meraklı Üye
Merhabalar,

Benim iki sorum olacaktı, internetten araştırdım ancak tam anlayamadım;

1- Tedavide olan zayıf bir kuşum var, hergün yumurta / havuç / kabak / keçiboynuzlu mama versem zararı olur mu? bağırsaklarına dokunur mu zaten bağırsakları fena bozulmuştu antibiyotikle yeni toparlandı (hala antibiotik alıyor)? kendisini şişmanlatmam lazım, göğüs kemiği elime geliyor hala.

2- dal darı aldım veriyorum az az ancak sanki biraz tozlu gibi geldi siz öylece veriyor musunuz yoksa sirkeli su vs de bekletsem fırında kurutsam olur mu?

Çok teşekkürler ve geçmiş bayramınızı kutlarım.

1. Hasta kusa probiyotik verilir. Ilac ve multivitaminle beraber mama vererek iyice bozmayın.
2. Tozlu oldugunu ilk defa sizden duyuyorum mumkunse yerinizi degistirin.

1. Hasta kusa probiyotik verilir. Ilac ve multivitaminle beraber mama vererek iyice bozmayın.
2. Tozlu oldugunu ilk defa sizden duyuyorum mumkunse yerinizi degistirin.

İşte ilk defa aldım dal darı normal hali böyle belki bilemiyorum, tozlu derken temiz midir pis midir siz nasıl anlıyorsunuz sonuçta işlem görmüyor doğal haliyle böcek olsa nasıl anlayacağız?

Bir de ben neredeyse her gün meyva verdim ekşi elma, salatalık, yumurta maması verdim bir kaç kez ilaç süresince az az yedirdim? yanlış mı yaptım acaha, probiyotik te verdim hatta mesela elmanın üstüne serpip verdim probiyotiği, pelet yem de verdim az az onu da yiyor. ilaç tedavisi bittikten ne kadar sonra vereyim mama? bugün antibiyotik bitiyor ama kuruma ilacı devam ediyor.

İşte ilk defa aldım dal darı normal hali böyle belki bilemiyorum, tozlu derken temiz midir pis midir siz nasıl anlıyorsunuz sonuçta işlem görmüyor doğal haliyle böcek olsa nasıl anlayacağız?

Bir de ben neredeyse her gün meyva verdim ekşi elma, salatalık, yumurta maması verdim bir kaç kez ilaç süresince az az yedirdim? yanlış mı yaptım acaha, probiyotik te verdim hatta mesela elmanın üstüne serpip verdim probiyotiği, pelet yem de verdim az az onu da yiyor. ilaç tedavisi bittikten ne kadar sonra vereyim mama? bugün antibiyotik bitiyor ama kuruma ilacı devam ediyor.

Kuşun ne hastalığı vardı? Çok meyve sebze vermeyin ishal yaparsınız.
Daldarını üfleyin toz çıkıyorsa dediğim gibi ya başka yerden alın ya da elma sirkeli su da 30 40dk bekletin böcekliyse de aynı işlemi yapın ve iyice durulayın.

Her gün mama vermeyin. Iki güne bur sabahları yapıp 4 saat kadar kafeste dursun. Eğer mamayı pek sevmiyor, çok az tüketiyorsa her gün yapabilirsiniz.
Kaliteli bir multivitamin takviyesi yapın, çünkü tedavi sırasında kullanılan ilaçlar, mikroorganizmaları yokederken aynı zamanda aminoasit dengesini de bozuyor. Piyasadaki basit ürünler maalesef bu ihtiyacı karşılamada yetersiz kalıyor. Tedavinin hemen arkasından multivitamin + probiyotik desteği verin. Dal darıyı öylece verin, sakın ıslatmayın, bozulur

Geri