Iki çift hakkında diski analizi

Mustafacakmak

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
@ayhanotcuoglu
@Selcukyuksel
@MeHeDe
Bu birinci çiftim 1 ı öz 4 üvey olmak üzere 5 yavruya bakıyor erkek halsizlesti genelde sabit kabarık duruyor vitamin mama takviyesi yaptım ara ara hareketli ara ara kabarık tahminim yavruya bakmaktan yoruldu ama antibiyotik lik bir.durim var ise yavru bakıyorlar uygulama için erkeği ayırmam gerekli mi
b9e9983b38d1fcba509def30a5570dd8.jpg
a17aea650c3607874ab3ae416eab0871.jpg
4ae7bdd27dba99f35baeeadfb5685b26.jpg
ffc87a78cd3ee0a40d1d524467edc3d7.jpg

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Buda ikinci çiftim 4 öz yavru bakıyor yavrular tuylendu yavaş yavaş yuvadan iniyorlar ara ara erkek le dişi gene çiftlesti ve dişi yumurtlayacak yakında az önce alt değiştirme de yakaladım [emoji16][emoji16]
Ama diski si baya bir sulu idi acaba çiftleşme sebebi ile olabilirmi
d5da4b4c74fca05da1cac0293719ed7d.jpg
bd3c3cb3120dbd08de574ccb480dc24f.jpg
83ba5a2b3ff6a7b810cd877b64040f56.jpg

Dışkılar sıkıntılı görünüyor. Bütün kuşların. 20 günlükten büyük yavrular da dahil ense derilerine bir damla vilmectin. Ve sanırım sizde enrocure vardı. Onu başlayın. 5 gün. Yavrulu kuşlara da verebilirsiniz. Genel bir kür uygulayın. Ve tedavinin 3. Günü kümeste genel bir deznfekte yapın.

Dışkılar sıkıntılı görünüyor. Bütün kuşların. 20 günlükten büyük yavrular da dahil ense derilerine bir damla vilmectin. Ve sanırım sizde enrocure vardı. Onu başlayın. 5 gün. Yavrulu kuşlara da verebilirsiniz. Genel bir kür uygulayın. Ve tedavinin 3. Günü kümeste genel bir deznfekte yapın.
Genel dezenfekte nasıl yapabilirim sirkeli şu ile yapıyorum ben dogrumudur

Sirkeli su garanti bir yöntem değil aslında. Kaynar su veya çamaşır suyu veya dezenfektan.

Sirkeli su garanti bir yöntem değil aslında. Kaynar su veya çamaşır suyu veya dezenfektan.
Çamaşır suyu nu cam sil şişesine doldurup fiş fiş mo yapıcaz yoksa direk üstüne mi dökelim bu arada enrocure um bitti normal eczaneden alabileceğim bir ilaç varmı yoksa veteriner den enrocure alayim mi en kısa zamanda

Çamaşır suyu nu cam sil şişesine doldurup fiş fiş mo yapıcaz yoksa direk üstüne mi dökelim bu arada enrocure um bitti normal eczaneden alabileceğim bir ilaç varmı yoksa veteriner den enrocure alayim mi en kısa zamanda

Abi sen direkt bulaşık makinesine at.

SM-A500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi sen direkt bulaşık makinesine at.

SM-A500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
O da mantıklı [emoji3][emoji3]
Bahsettiğim olay yani şimdi yumurta bekledigim ve yuvalikda yavrusu olan çiftim var onları kafes dışına alırsam sıkı yi olacak bunu nasıl yapicam komple kafes dezenfektesini

Hocam arkadaşımın kardeşi veteriner ilaç elinde kalmamış yarın depo ya sorucam dedi tabiki.bana gelmesi en.erken iki.gun bu sürede sadece bu iki çift için avidiarie kullansam olur mu kullanımda 70-100 ml suya 2.5 cc diyor ben zaten 40 ml ilaç sulugu kullanıyorum 5 ile 7 gün diyor önerir mısınız acaba erken mudahele icin

Avidiare de olur. 40 ml suya 1.5 Cc katın. Muhabbet kuşları az su tüketir. Onun için dozu biraz fazla koymakta fayda var. Abartmadan tabi.

Avidiare de olur. 40 ml suya 1.5 Cc katın. Muhabbet kuşları az su tüketir. Onun için dozu biraz fazla koymakta fayda var. Abartmadan tabi.
Peki hocam bunlar yavru bakan çiftler kafesten alayim mi erkeği yoksa eşleri içse sıkıntı olurmu yavrulara da geçecek çünkü aldıkları sıvı

Hocam peki yavru bakan çift bunlar kafesten ayirayim mi erkeği yoksa eşleri de içse sıkıntı olur mu 2 takım 5 er yavrusu var ortalama

Eğer hastalarsa ki öyle görünüyor , yavrulara da bulaşmıştır. Onun için yavrular da içse sorun olmaz.

Tabi isterseniz hemen başlamayın hasta olduklarından emin olalım.

@Selcukyuksel hocam 2 gün avidiarie verdim an önce 3. Sümüğü koydum erkek kabarıklık yok gibi artık ve kafese yaklaştığında eskiden kaçmazken şimdi bi o tarafa bir bu tarafa gidiyor vilmectin uygulamak için zor tuttum valla ben hee ihtimale karşı 5 gün devam edicem sonra aynı sulukda 3 gün toz vitamin avi vit ve diaezym 256 uygulayacağım son dışkı ve kusun resmini paylaşıyorum
933cf70a3e580e1cba7da5caf5b39397.jpg
4f42ae05f7382ab75907b6953fb277cd.jpg
d558c1dcfd94b155f8d0a2c78ec6ab02.jpg

d58cb90f61e226e9086e5b38754baf50.jpg

@Selcukyuksel hocam 4. Gün ilacımı veriyorum kusun diski si baya baya toplandı artık koyu yeşil olarak çıkıyor 4.günün sonundan sonra vitamin ve prebiyotik takviyesini nasıl yapmam lazım söylermisiniz son diski resimleri bunlar

c5e577b1520062b22b143b23e94c99d3.jpg
c1934fffd64f5280d44377af34942ce8.jpg
dea3b683bf515b7367bc9b2374f9c133.jpg
ac0e72cc5d55561a8f7a87917e6a8912.jpg

Son düzenleme:
Dışkı düzelmiş ama tedaviyi 6 güne tamamlayın. Düzeldi diye kesmeyin. Yapılan en büyük hata budur. Hastalık belirtisi geçtikten 2 gün sonrasına kadar tedavi edilmelidir. İlaçlı suya da vitamin ve probiyotik katabilirsiniz.Her birinden pirinç tanesi kadar. Mesajımı görür görmez tüm kafesi ve tüm ekipmanlarını dezenfekte edin.

Dışkı düzelmiş ama tedaviyi 6 güne tamamlayın. Düzeldi diye kesmeyin. Yapılan en büyük hata budur. Hastalık belirtisi geçtikten 2 gün sonrasına kadar tedavi edilmelidir. İlaçlı suya da vitamin ve probiyotik katabilirsiniz.Her birinden pirinç tanesi kadar. Mesajımı görür görmez tüm kafesi ve tüm ekipmanlarını dezenfekte edin.
Hocambtedaviye 2 gün daha devam edicem ozaman aynı anda avidiarie koyduğum suluga avı vit toz vitamin ve prebiyotik koymam uygundur o zaman bunu anlıyorum bu arada kafes komple demissiniz ama kafesi sökemiyorum ve yuvalikda 4 yavru var ekipmanlar ızgara sokebilirim tava dahil fakat kafesi sirkeli suyla bolca sprey sıksam yeter mi bi nebze olsun

Aslında yeterli değil ama mecbursanız başka çare yok demektir.

Geri