Hint bülbülü yavrusunun tüyünü koparıyor

BerkayCankal

Yeni Üye
dostlar merhaba bülbüllerimin yavrusu iyice büyüdü dün ilk defa yuvadan çıktı ama çıktığında babası hep tüylerini kopardı ama baba yavruyu hala besliyor ve yuvanın içindeyken babanın rahatsız ettiğinide görmedim bu durum normal midir yoksa yavru kuşu ayırmam mı gerekiyor?

Ayırmayın ama onlara çinko ve amino asit desteği verin

Baba yetersiz besleniyorsa vitamin-mineral takviyesi almıyor ise ondan dolayı yavrunun tüylerini kopartabilir. Parazit gördüyse kopartabilir.

Baba yetersiz besleniyorsa vitamin-mineral takviyesi almıyor ise ondan dolayı yavrunun tüylerini kopartabilir. Parazit gördüyse kopartabilir.
Sularına her 1 günde bir 20 damla mineral plus ekliyorum , yemek olarak cici bebe ve yumurta rendeleyip koyuyorum 3 günde bir beslenmeden olcağını düşünmüyorum

Sularına her 1 günde bir 20 damla mineral plus ekliyorum , yemek olarak cici bebe ve yumurta rendeleyip koyuyorum 3 günde bir beslenmeden olcağını düşünmüyorum
Her gün mineral vermeyin,haftada 1 verin.
Cici bebe asla vermeyin. Kuşlar için mamalar var onlardan alabilirsiniz Versele Laga olabilir mesela. Yem kırdıktan sonra haftada 1 kez yumurta maması verebilirsiniz.

Geri