Hiç ısırmayan kuşum ısırmaya başladı.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Lyooons
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Lyooons

Yeni Üye
Öncelikle hayırlı ramazanlar.Evimde yaklaşık 2.5 aylık dişi bir muhabbet kuşum var.Kuşum bir gün durduk yere ısırmaya başladı.Elimle sadece kafese koyarken sarmalayarak tutuyorum.Onun dışında günün her öğününü elimden yediriyorum,şarkı söylüyorum,konuşuyorum,yavaşça sevmeye çalışıyorum ama ısırıyor.Isırığın verdiği acı ortalama oluyor ama arada bir çok acıttığı oluyor.Ya ısırırken ciyaklama sesi falanda çıkarmıyor kaçmıyorda ama üzülüyorum neden böyle oldu yardım edebilir misiniz?

Öncelikle hayırlı ramazanlar.Evimde yaklaşık 2.5 aylık dişi bir muhabbet kuşum var.Kuşum bir gün durduk yere ısırmaya başladı.Elimle sadece kafese koyarken sarmalayarak tutuyorum.Onun dışında günün her öğününü elimden yediriyorum,şarkı söylüyorum,konuşuyorum,yavaşça sevmeye çalışıyorum ama ısırıyor.Isırığın verdiği acı ortalama oluyor ama arada bir çok acıttığı oluyor.Ya ısırırken ciyaklama sesi falanda çıkarmıyor kaçmıyorda ama üzülüyorum neden böyle oldu yardım edebilir misiniz?

Oyun olarak görüyor olabilir, her ısırdığında yüzüne hafifçe üfürün bu şekilde ısırma huyunu bırakmasını sağlayın.

Benimki de bu ara böyle,kızgınlık falan diyorum tamam da hiç ısırma huyu yoktu şimdi kanatana kadar bırakmaz elimi çekmesem.Allahu Ekber deyip dalıyor el,boyun ne denk gelirse(şaka değil gerçekten saldırırken öyle diyor:) normalde sadece ezan okunurken derdi) üfledim,hayır dedim,hafifçe ittim ama yok.Ne zaman geçer ki bu huyu?

Dişi kuşların ısırma koparma içgüdüleri erkek kuşlardan daha fazla arkadaşlar. İçgüdüsel olarak

Geri