HEEEY BEBEĞİM OLDUUU [emoji214][emoji214][emoji214]

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan edasrngul
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

edasrngul

Yeni Üye
Ben şimdi ne yapacağııım [emoji1]
f4d6c2b8abbcd391f1504c64027f9a4e.jpg

Keyfini çıkarın çok şükür allahıma o tadı bende aldım çok şükür :)

Hayırlı olsun, çok şükür [emoji5]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hayırlı olsun. Kuşlarınıza da sağlıklı bol ömür dilerim. Darısı benim başıma[emoji28]

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim. İnşallah [emoji1]

Maaşallah Allah tamamına erdirsin inşallah. Bende bu anı iple çekiyorum fakat 1 aylık erkek ve 3 aylık dişim var rahat 6-7 ay beklemem gerek. Tekrar Maşallah

Maaşallah Allah tamamına erdirsin inşallah. Bende bu anı iple çekiyorum fakat 1 aylık erkek ve 3 aylık dişim var rahat 6-7 ay beklemem gerek. Tekrar Maşallah

Teşekkür ederim. Darısı size de inşallah :) Bi de aranızda tecrübeli birisi varsa eğer bi şey söylemek istiyorum.

Anne kuş yumurtada yaptığı gibi yavrunun üzerine yatar mı? Benim ki altına alıyo sanırım ama bi şey olur mu korkuyorum.

Merak etmeyin yavru 12-13 günlük olana kadar altına alır almazsa yavru üşür yani sıkıntı yoktur

Yanlış bilgi vermek istemem lakin izlediğim videolarda çoğu kuş yavrusunu belli bir zamana kadar altına alıyor evet malumunuz mevsimde kış bir zarar geleceğini düşünmüyorum.

Baya da sesi çıkıyor acaba dedim canı falan mı yandı ‍♀️ tamam çok teşekkür ederim.

Annesi besliyor mu bir kontrol etmeniz gerekiyor yavrunun kursağına bakıp, yumurtadan ilk çıktıkları zaman çoğu dişi beslemiyor ve biz beslemek zorunda kalıyoruz ama bu geçici bir süre. Bir süre sonra anne kendi besliyor, genelde ilk gün yaşanan bir sıkıntı. Yavrunun kursağı sarı ise beslemiş demektir, değilse sizin beslemeniz gerekiyor çünkü yumurtadan çıktıktan sonra karnındaki sarı besin ile çok fazla yaşayamaz. Hayırlı, sağlıklı üretimler

O zaman bakayım. Peki bakmam için yavruya elime alırsam anne sinirlenir mi? Yavrudan soğur mu?

Peki ben nasıl besleyeceğim [emoji29]

şırıncanın ucuna bir ince serum hortumu takın 5-7 cm arası uzunluğunda olsun iğnesini çıkarın tabiiki.ardından toz halinde bebk mamaları var onu su ile karıştırın.şırınganın içine çekin 5ml olacak şekilde kuşun ağzına sıkın

ya da aynı karışımı farklı şekilde uygulayabilirsiniz. kürdan yardımı ile. kürdanın ucunu mamaya batırıp yavru kuşun ağzının kenarına hafif hafif değdirerek te besleyebilirsiniz

O zaman bakayım. Peki bakmam için yavruya elime alırsam anne sinirlenir mi? Yavrudan soğur mu?

ELinize almadan da bakabilirsiniz, kimi ebeveyn kuşlar evet rahatsız olabilirler ama kimilerine de vız gelir tırıs gider hatta al sen bak ben bir su içeyim geleyim diye yuvayı da sze bırakır müsaade eder :D Bende her iki cinsten de var olduğu için biliyorum. Bu yüzden siz garanti altına alın, yuvalıktan bakın, yavrunun kursağını göreceğiniz şekilde yavruya şekil verebilirsiniz çok kolay bir işlemdir merak etmeyin. Eğer beslemiş ise sıkıntı yok beslememiş ise şırınga yeni doğan yavrular için sıkıntıdır. Kürdan daha mantıklıdır, hero baby i su ile karıştırıp yeterli kıvamda iken bebek mubişi elinize alıp kürdanı gagasına hafif bir şekilde dokundurmanı uyarı vermeniz olacaktır. O zaten anlar ve açar ağzını

ELinize almadan da bakabilirsiniz, kimi ebeveyn kuşlar evet rahatsız olabilirler ama kimilerine de vız gelir tırıs gider hatta al sen bak ben bir su içeyim geleyim diye yuvayı da sze bırakır müsaade eder :D Bende her iki cinsten de var olduğu için biliyorum. Bu yüzden siz garanti altına alın, yuvalıktan bakın, yavrunun kursağını göreceğiniz şekilde yavruya şekil verebilirsiniz çok kolay bir işlemdir merak etmeyin. Eğer beslemiş ise sıkıntı yok beslememiş ise şırınga yeni doğan yavrular için sıkıntıdır. Kürdan daha mantıklıdır, hero baby i su ile karıştırıp yeterli kıvamda iken bebek mubişi elinize alıp kürdanı gagasına hafif bir şekilde dokundurmanı uyarı vermeniz olacaktır. O zaten anlar ve açar ağzını
elinize sağlık eksik bilgi vericem diye korkuyordum siz tamamlamışsınız :D

Doyduğu zaman zaten belli eder, iştahı gider. Konu ile alakalı bu videoya göz atabilirsiniz. Yardımcı olacaktır:

Geri