Hazır Mama

Omer Sayar

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Evde rotipet premium ve versele laga orlux Frutti kullanıyorum ben yumurta ile yaptığım gibi bir gün kafeste tutuyorum ama daha fazla tutuluyormus sanırım firinlandigi için bir bilgisi olan varmı süresi hakkinda

Sitesinde kullanım talimatı olarak :'Ready to use. During the breeding and moulting period: provide freely, outside of that: three times a week. Can be provided pure for multiple days. Refresh daily when germination seeds, fruit and/or vegetables are added.'

Kullanıma hazır. Üreme ve tüy dökümünde serbestçe (her zaman) verebilirsiniz, bu zamanların dışında haftada üç defa verin. Katışıksız olarak üst üste birden fazla gün verilebilir. Çimlendirilmiş tohumlar, meyve ve/veya sebze ile verildiğinde her gün değiştirin.

Kısacası mamanın içine bir şey koymadığınız süre her gün değiştirmeye gerek yok.

http://www.versele-laga.com/en/orlux/Products/orlux-frutti-patee

Hazır mamalar fazladan durabilir hocam ekstra olarak içine yumurta ve meyve sebze eklemezseniz.

Bende biliyorum ama bu süre 1 haftami 3 gunmu onu merak ettim

Kullandığın mamaların kullanma talimatını göz önüne almalısın.Kuru fırınlanmış mama serin ve rutubetsiz ortamda uzun süre kalabilir tabi gördüğüm hazır kuru mamaların geneli için böyle.Bu tür mamaların içerisine dışardan ilave birşey kattığında o zaman koyduğun malzemenin ne kadar sürede bozulacağını bilmen gerekir.Bunun kesin bir sınırı yoktur ama aynı mamayı sürekli kafeste tutmak yerine günlük yada içerisine birşey katmıyorsan 3 günü geçirmemekte fayda var.

muhabbet kuşu yemini sürekli değiştirmenin bir yan etkisi var mıdır? Gardenmix kullanıyordum, natureplan'a geçtim. Tam olarak da bilgim yok mamalar hakkında. Kaliteli mama almaya çalışıyorum ama emin olamadım

muhabbet kuşu yemini sürekli değiştirmenin bir yan etkisi var mıdır? Gardenmix kullanıyordum, natureplan'a geçtim. Tam olarak da bilgim yok mamalar hakkında. Kaliteli mama almaya çalışıyorum ama emin olamadım

Türkiye kolayca bulabilecegin Versele Laga var. Nature Plan'ı ben de kullanıyorum ve kuşlar afiyetle yiyor. Yurt dışından getirtme imkanının varsa 'Versele Laga Australian Parakeet Loro Parque' yemi var. Paketin üstünde sultan papağanı resmi olsa da muhabbet kuşlarına alabileceğin en iyi mama o.

Türkiye kolayca bulabilecegin Versele Laga var. Nature Plan'ı ben de kullanıyorum ve kuşlar afiyetle yiyor. Yurt dışından getirtme imkanının varsa 'Versele Laga Australian Parakeet Loro Parque' yemi var. Paketin üstünde sultan papağanı resmi olsa da muhabbet kuşlarına alabileceğin en iyi mama o.
Anladım. Yurtdışından gelen yakınlara söylemek gerek o zaman. İsmini çok duydum o mamanın ama bulamamıştım. Teşekkürler

Sürekli değitirmenin yan etkisi olabiliyor o yüzden geçişlerde eski yem ile yeni yem karıştırılıp eski içerik azaltılarak yeni yeme geçiş sağlamanın daha faydalı olduğunu söyleyebilirim.Kaliteli mama bence evde uygun içeriklerle hazırlanmış günlük taze mamalardır.Hazır mama istiyorsanız yada evde hazırladığınız mamaya karıştırmak için düşünüyorsanız birkaç marka önereyim.Deli Nature,Cede(kendimde kullanıyorum),Versela-Laga Orlux.

Geri