Hazır mama önerisi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan YLDZ17
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

YLDZ17

Meraklı Üye
Arkadaşlar öncelikle iyi günler. Kuşlarıma bu zamana kadar mamayı ben kendim hazırlıyordum(mısır unu, irmik, cici bebe galeta unu) bu karışımı yapıp mama vereceğim zaman içine yumurta ve havuç katarak veriyordum. Hazır mama almak istiyorum ama içerisinde yumurta olmasın yumurtasını yine ben haşlar katarım. Yani işin özü içerisinde yumurta olmayan hazır kuru mama önerebilecek olan varsa çok makbule geçer. Ha bu arada en fazla 1 kglık paketler halinde olsun çünkü kuş sayım çok fazla değil. Şimdiden teşekkürler

bende bu zamana kadar kendim yapıyordum ama zaman dolayısı ile son zamanlarda yapamıyordum. yeni mama aldım markası : CEDE olarak geçiyor. havuç ve yumurta karıştırıp veriyorum ama açıkçası sormadım içinde yumurta özü varmı diye. ben katıyorum ve severek yiyorlar. ( KALİTELİ MAMA TAVSİYE EDERİM )

Cedenin içinde de yumurta var diye biliyorum. Aslında mamada amaç zaten yumurta ve yanında tüketilmesi istenen diğer bazı katkıları yedirmektir.
Un, irmik vs. bunlar sadece kıvam alması için katılır ve bence kuşların tüketmesine hiç gerek yoktur. Eğer kendiniz yumurta havuç ile uğraşacaksanız, hazır mama almayın. Yumurta haşlayıp, yanında sebze meyve ile servis edin. Yerlerse boşuna para vermenize gerek yok.

bende bu zamana kadar kendim yapıyordum ama zaman dolayısı ile son zamanlarda yapamıyordum. yeni mama aldım markası : CEDE olarak geçiyor. havuç ve yumurta karıştırıp veriyorum ama açıkçası sormadım içinde yumurta özü varmı diye. ben katıyorum ve severek yiyorlar. ( KALİTELİ MAMA TAVSİYE EDERİM )
Cedede yumurta var diye biliyorum

Cedenin içinde de yumurta var diye biliyorum. Aslında mamada amaç zaten yumurta ve yanında tüketilmesi istenen diğer bazı katkıları yedirmektir.
Un, irmik vs. bunlar sadece kıvam alması için katılır ve bence kuşların tüketmesine hiç gerek yoktur. Eğer kendiniz yumurta havuç ile uğraşacaksanız, hazır mama almayın. Yumurta haşlayıp, yanında sebze meyve ile servis edin. Yerlerse boşuna para vermenize gerek yok.
Sadece yumurta vermek istemiyorum kuşlar yavrulu olduğu için mamada kullanmayı tercih ediyorum. Ama internette satılan mamalara baktım hep yumurta var içinde. Ben yumurtayı günlük taze olarak haşlayıp mamanın içine eklemek istiyorum ama dediğim gibi öyle bi mama bulamadım

Mamaların içinde bulunan yumurta harici hiçbir şeyi kuşların tüketmesine gerek yok. Ben cede kullanıyorum. Genellikle hazırlamaya vaktim olmuyor, o yüzden içine eğer kahvaltıda kendimize yumurta haşlamış isek biraz rendeliyorum, varsa havuç, yeşillik, biber, keten tohumu yağı, zeytinyağı, pul biber, tarçın, çörekotu, nane karıştırıyorum. Tabi bunların hepsini birden değil, vakit ve imkan ölçüsünde katıyorum. Ama genellikle sadece yumurta ve havuç veriyorum, belki biraz da tarçın ve çok daha severek ve iştahla yiyorlar. Bu şekilde daha sağlıklı.

Geri