Hastamı

pırpır36

Yeni Üye
Dün pet shop tan aldım bu yakışıklı yı ancak video da gördüğünüz şekilde duruyor genelde, bu durum beni endişelendirdi. Sizce hastamız?

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Halinden memnun olmadığının göstergesi. Muhtemelen kafesinde sevmediği, onu tedirgin eden bir şey var ya da kafesi küçük geliyor

2-3 gün kadar gergin olur yem ve suya isteksiz olur. Onu ürkütecek hareketlerden kaçının düzelecektir.

Yeni olduğu için durgunluğu çok normal o şekilde kafesin tellerinde durması memnun olmadığı anlamına gelir. Bence de ilk önce o mor oyuncağı çıkarın çok büyük bende de vardı aynısından benimki korktu sonra tekrar taktım alıştı ama sizinki Yen'i olduğu için ilk önce size alışsın bi oyuncağa değil. Ona biraz zaman verin arkadaşlarının yanından çıktı ve hiç tanımadığı bir yere geldi. Benimki eve ilk geldiğinde 1 hafta boyunca ötmemişti . Bir hafta sonunda ötünce evde bayram ilan etmiştim :D 1 2 hafta durgunluk olması normal zamanla neşelenecektir.

Dediğiniz gibi sakin bir oda da tutuyorum, yeme hiç dokunmadı ama dal darıya hayır demedi çok şükür

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yem yemesinde sıkıntı varsa aspur verin, hatta biraz da kafesin tabanına serpin. Tabi kafes tabanını sık sık temizlemeniz gerekli

Geri