Hastalık

Kübra.1993

Yeni Üye
Merhaba, üç gün önce bahçede muhabbet kuşu buldum kediler zarar vermesin diye eve aldım ama geldiğinden beri yem kiriyo ama yiyemiyo aynı zaman da kabarık, halsiz ve dışkısı siyah. İlaç verdim dışkısı düzeldi ama kendisi hala aynı kabarik pek yem yiyemiyo sanırım. Kuslarima tepki veriyo ama onun dışında genelde uyuyo. Sirkeli su, yumurta, patates verdim ama daha fazla ne yapabilcegimi bilmiyorum eğer yardımcı olabilicek biri varsa çok sevinirim

Merhaba, kolay kırabileceği yemlerden verin aspur ve dal darı gibi. Kuş zayıf düşmüş vücuduna gerekli kalsiyum, vitamin ve hayvansal proteinleri alabilmesi için yumurta maması yapıp yedirin (sade haşlanmış olarak vermeyin). Varsa suyuna vitamin damlatın ve üşümediğinden emin olun.

Merhaba, kolay kırabileceği yemlerden verin aspur ve dal darı gibi. Kuş zayıf düşmüş vücuduna gerekli kalsiyum, vitamin ve hayvansal proteinleri alabilmesi için yumurta maması yapıp yedirin (sade haşlanmış olarak vermeyin). Varsa suyuna vitamin damlatın ve üşümediğinden emin olun.
Pek

Yine rahatsız ediyorum ama dediklerinizi yaptım sanırım biseyler yedi ama onları da kusuyo gibi sanki çok yemiş olabilir mi yoksa başka bı skntisi mi vardır acaba hala kabarık bu arada

Çok yemiş olabilir, nasıl bir kusma oluyor? Tekrar yaparsa videosunu çekip paylaşın.

Bence hem yaşadıkları hem gerçek evinden ayrı düşmesi,kedilerin şiddeti..Yalnızlık ve yabancı bir ortam..Zamanla toparlayacağına inanıyorum çok duygusal ve hassaslar..

Ondan sonra tekrar kusmadi ama hala çok kötü daha ne yapabilirim bilmiyorum ya bı ilaç alabileceğim bişey var mı acaba

Siz en iyisi kuşu bir veterinere gösterin, hekim gerekli görürse ilaç verir.

Götürmeyi çok istiyorum ama arabayla gitmem gerekiyo ve şuan öyle bı imkanım yok hayvanı da toplu taşımada iyice yormak istemiyorum

Şimdilik evdeki imkanlarla bakımını yapmaya devam edin. Kuşu götürme imkanınız yoksa bile, video ve fotoğraflarını çekip bir veterinere gösterin.

Geri