hastalık sökücü

Murat Telli

Meraklı Üye
Muhabbet kuşları için zararlı olmayan ve kuşlardaki iç hastalıkları alan bir tarif veya ilaç var mı?

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Not: Bilmediğimiz bir hastalığı varsa ona zarar vermeyecek bir ilaç veya karışım demek istedim

Not: Bilmediğimiz bir hastalığı varsa ona zarar vermeyecek bir ilaç veya karışım demek istedim

Öyle birsey yok bir kuş ya hastadır ya değildir hasta ise ilaç değil ise bağışıklık sistemini güçlendiren sebze ve meyveler den düzenli vermek iyi olur

Keşke öyle bir şey olsa bir şeyleri imha etmek için kırmızı buton gibi ... Maalesef her hastalık etkenine farklı tedavi yöntemleri gerekiyor.

Kuşu hastalıktan korumak istiyorsan yaşam şartlarını kaliteli hale getir. Ucuz açık yem alma suyunu yemini düzenli değiştir temizle. Kafes temizliğine itina göster. İlgini sevgini eksik etme. Biraz araştırıp bağışıklık sistemini güçlendiren sebze ve meyveleri küçük parçalar halinde ikram et. Muhakkak yel almayan bir yerde konumlandır kafesi çünkü soğuk havada yaşar ama hafif bile olsa esinti onları hasta eder.

Kuşlara arada bir iç parazit tedavisi yapmak lazımmış. Bunu Ayhan Otçuoğlu nun videosunda izlemiştim. Her kuş için arada bi diyor ama tam olarak kaç ayda bir dediğini r bu tedaviyi yapın diyor. Çünkü iç parazit her kuşta sindirimde bulunurmuş. Uygun zamanı bulduğunda ürermiş. Hasta olduğunda tedavisi daha zor oluyor. Hasta olmadan uygulamak gerekirmiş. İsterseniz sizde izleyin Youtube de ' Manisa Show muhabbet kuşu Yetiştiricisi Ayhan Otçuoğlu olarak videosu var. Konusu ' Muhabbet kuşlarında görülen hastalık ve tedavileri ''

Kuşlara arada bir iç parazit tedavisi yapmak lazımmış. Bunu Ayhan Otçuoğlu nun videosunda izlemiştim. Her kuş için arada bi diyor ama tam olarak kaç ayda bir dediğini r bu tedaviyi yapın diyor. Çünkü iç parazit her kuşta sindirimde bulunurmuş. Uygun zamanı bulduğunda ürermiş. Hasta olduğunda tedavisi daha zor oluyor. Hasta olmadan uygulamak gerekirmiş. İsterseniz sizde izleyin Youtube de ' Manisa Show muhabbet kuşu Yetiştiricisi Ayhan Otçuoğlu olarak videosu var. Konusu ' Muhabbet kuşlarında görülen hastalık ve tedavileri ''
Bu iç parazit tedavisi nasıl yapılır? Ne kadarda bir yapılır?

Geri