Hasta :(

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Enesk55
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Enesk55

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba. Muhabbet kuşum hasta. Bugün salyali bir şekilde baya sindirilmemis yem kustu ekşi bir şekilde kokuyordu. Hemen veterinere götürdüm sindirim sıkıntısı var dedi kafesi dezenfekte etmek için ilaç verdi ve suyla yıka dedi. Birde şırınga ya bir ilaç cekti probiyotikmis hergun suya damlatarak kullan dedi bu yeterli midir. Ayrıca kuşum bazen uyuyor bazen hareketli konusuyor Alta diskisinin fotoğrafını ekliyorum yardımcı olursanız sevinirim...bu arada tuyde dokuyor

Ekli dosyalar

• IMG_20190116_194136.jpg
    IMG_20190116_194136.jpg
    4.4 MB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20190116_194118.jpg
    IMG_20190116_194118.jpg
    4.2 MB · Görüntüleme: 31
  • IMG_20190116_194102.jpg
    IMG_20190116_194102.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 36
  • IMG_20190116_194329.jpg
    IMG_20190116_194329.jpg
    4.4 MB · Görüntüleme: 27
Benimkinde de ara sira sindiremedigi birsey olur ve gagasini acip kafasini sallar ben böyle durumlarda direkt kus kumu veriyorum kasikla kusmayi durduruyor. Günde 12 saate yakin uyayabilirler. Kafeste yiyip icerler sonra tüneklerinde birden uyuyakalirlar. ya da cok ucup yorulduklarinda da uyurlar. Hareketli olmasi iyi, yorulana kadar ucabiliryorsa gün icinde ilaclariyla birlikte cabuk iyilesir diye düsünüyorum. Gecmis olsun.

Merhaba.. bende kuş kumu veriyorum ama dokunmuyor bile yemiyor yeme karıştırayim dedim dibe cokuyor siz nasıl yediriyorsunuz acaba

Veterinere goturmussunuz gereklı tedavıyı uygulamıstır umarım sındırım problemının en etkılı cozumu kus kumudur kullanmıyorsanız mutlaka kus kumu kullanın.

Arkadaşlar merhaba. Muhabbet kuşum hasta. Bugün salyali bir şekilde baya sindirilmemis yem kustu ekşi bir şekilde kokuyordu. Hemen veterinere götürdüm sindirim sıkıntısı var dedi kafesi dezenfekte etmek için ilaç verdi ve suyla yıka dedi. Birde şırınga ya bir ilaç cekti probiyotikmis hergun suya damlatarak kullan dedi bu yeterli midir. Ayrıca kuşum bazen uyuyor bazen hareketli konusuyor Alta diskisinin fotoğrafını ekliyorum yardımcı olursanız sevinirim...bu arada tuyde dokuyor
Allah kolaylık versin.. O kusma illetinden,lanet şeyden çok çekti rahmetlik kuşum.. Her türlü ilacı denedim geçmedi,sakın veterinere falan götürmeyin para tuzağı sadece.. Anlamıyorlar hiçbiri.. Türkiye de kuştan anlayan veteriner yok sanırım.. Büyük ihtimal Candida adı verilen bir mantar vardır o türemiştir.. O lanet şeyle çok uğraştım ben en aza indirgemiştim ama ne yaptıysam rahmetlik Maviş imin öğürmesini geçirememiştim..

Kuş kumu var ama dokunmuyor yeme karıştırdım dibe cokuyor nasıl vericem

Merhaba.. bende kuş kumu veriyorum ama dokunmuyor bile yemiyor yeme karıştırayim dedim dibe cokuyor siz nasıl yediriyorsunuz acaba
Kus kumu devamlı tukettıklerı bır sey degıl sız gormeden yıyebılırler sız ayrı bır kapta kafese koyun bırakın o ıhtıyacı olunca yıyecektır .

Yeme karistirmayin lütfen, ayri kapta suyun yaninda duruyor bizimki. Yiyeceklerinden eminim. Ama bu kusmayi kafes disindayken yaparsa ben kasikla uzatiyorum istemezse kusu elinize alip avcunuzla verebilirsiniz. Siz karsisinda yer gibi yaparsaniz merak edip geliyorlar zaten.

Triflucan adlı şurubu ağzına sabah akşam 1 damla damlatabilirsiniz iyi gelicektir.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri