Hasta Muhabbet Kuşum Yem Yemiyor.Mama verebilir miyim ?

anilkrktk

Yeni Üye
Bebe büskivisini süt ile karıştırıp vermeyi düşünüyorum doğru mu sizce ?

Süt kesinlikle olmaz. Sütte laktoz var, kuş laktozun bir gramını bile sindiremez. Aynı şekilde bebe bisküvisinde de var.

Bir tane yumurta haşla. Yumurtayı rendele. İçine biraz mısır unu ekle. Varsa havuç rendele yeterli.
Bu kadar havuca ne kadar mısır unu ekliyeyim

Ekli dosyalar

• IMG_20191229_134855.jpg
    IMG_20191229_134855.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 175
Süt kesinlikle olmaz. Sütte laktoz var, kuş laktozun bir gramını bile sindiremez. Aynı şekilde bebe bisküvisinde de var.

Bir tane yumurta haşla. Yumurtayı rendele. İçine biraz mısır unu ekle. Varsa havuç rendele yeterli.

üstad biz mama yaparken cici bebe yumurta sarısı havuç vs kullanıyoruz o zaman cici bebe de zararlı öyle mi

üstad biz mama yaparken cici bebe yumurta sarısı havuç vs kullanıyoruz o zaman cici bebe de zararlı öyle mi
ABİCİM ŞİMDİ AÇİL OLARAK KUŞA YEM VERMEM GEREK DÜNDEN BERİ BİŞEY YEMEDİ
ŞUAN KUŞ YEM BİLE KIRAMIYOR.ŞIRINGAYA ÇİCİ BEBYİ SU İLE EZİP VERSEM OLUR MU HEMEN ACİL ABİM KUŞ ÇOK HALSİZ DENGESİNİ KAYBEDİYOR DÜŞÜYOR

ŞUAN KUŞ YEM BİLE KIRAMIYOR.ŞIRINGAYA ÇİCİ BEBYİ SU İLE EZİP VERSEM OLUR MU HEMEN ACİL ABİM KUŞ ÇOK HALSİZ DENGESİNİ KAYBEDİYOR DÜŞÜYOR
Kuş kendisi yemiyor sa mamayi da yemeyecek dır büyük ihtimalle en iyisi kabuksuz yem ve biraz kabuksuz yulaf i az sulandirarak ezin mama haline getirin şırınga yardımı ile az az iteleyin kuşa hic birsey olmaz sa bile açlıktan ölür kuş bu canlılar açlığa dayanıksız

Cicibebe değilde tuzsuz etimek var pasta için kullanılıyor ona yumurta katarak mama yapabilirsin şırınga ile ufak ufak yedirir sin ama acele et muhakkak birseyler yedir kuşa

Cicibeyi sıcak su ile ıslatıp verdim yapacak birşey yok ölmek üzere hayvan birrşey olur mu acaba

Cicibeyi sıcak su ile ıslatıp verdim yapacak birşey yok ölmek üzere hayvan birrşey olur mu acaba

Fazla tecrubem yok ama ben annesinin beslemedigi hint bülbülü yavrusu ölecekken a101 den aldım bu mamayı şırıngaya çekip verdim 3 gün ben besledim ondan sonra annesi besledi şuan durumu çok iyi . yinede bilemedim
bebek-mamasihero-baby-kavanoz-mama-elma--3ae0.jpg

Bebe bisküvisi kuşlara zararlıdır kullanmayın! Birde bu bisküvilerde petibörlerde petimeklerde ne var anlamıyorum, neden mamaya katarlar. Ne besleyiciliği var ne kuşa bir faydası var.

Mamaya katılabilicek en güzel şeyler doğal besin değeri olan şeylerdir. Mesela mısır unu, mesela buğday ruşeymi, mesela kinoa tohumu, mesela siprulina, mesela ince bulgur, fındık badem vs. vs. çoğaltılabilir.

Ama gereksiz hiç bir besleyiciliği olmayan şeyleri katmayın.

Bebe bisküvisi kuşlara zararlıdır kullanmayın! Birde bu bisküvilerde petibörlerde petimeklerde ne var anlamıyorum, neden mamaya katarlar. Ne besleyiciliği var ne kuşa bir faydası var.

Mamaya katılabilicek en güzel şeyler doğal besin değeri olan şeylerdir. Mesela mısır unu, mesela buğday ruşeymi, mesela kinoa tohumu, mesela siprulina, mesela ince bulgur, fındık badem vs. vs. çoğaltılabilir.

Ama gereksiz hiç bir besleyiciliği olmayan şeyleri katmayın.

sizler sayesinde hatalarımızı yanlışlarımızı anlayıp dogru bilgiler yolunda ilerleyecegiz teşekkürler çogu üretici özellikle cici bebe etimek koyun diyor anlamış degilim

Cici bebe zararlı şekerli paketlenmiş bir gıda neticede abur cubur veterinerden besleme maması alın

sizler sayesinde hatalarımızı yanlışlarımızı anlayıp dogru bilgiler yolunda ilerleyecegiz teşekkürler çogu üretici özellikle cici bebe etimek koyun diyor anlamış degilim
Cici bebe şekerli bir abur cuburdur paketlenmiş gıda bence bebekler içinde yararlı değil neden bebek maması gibi algılanıyor belli değil
Tam tahıllı ekmeği robottan geçirip verebilirsiniz

Geri