Hasta mı ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan gokhaan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

gokhaan

Yeni Üye
Merhaba

Beyaz kuşumuz videodaki gibi göğsünü şişirerek nefes alıyor, bi uyku hali var.

Videoyu izleyip yorum yapabilir misiniz ? Hasta mı acaba ? Tedavi için ne yapmak lazım?

Siteye yükleyemedim videoyu o yüzden youtube linki paylaşıyorum.

Teşekkürler.

Nefes alıp verirken sürekli kuyruğu titriyor mu? Sürekli titriyorsa soğuk almış olabilir veteriner görse iyi olur. Dışkısı nasıl?

Bir cok sebebi olabilir. Benim kuşlar genelde hamileyken böyle yapar. Yandan fotoğraf varsa daha iyi olur. Özellikle beline bir bakalım. Eğer hamilelik durumu yoksa solunumsal bir problemse astım vs. olabilir. İlk kuşumu bu sebepten kaybetmiştim.

hamile değil. Beli vs de şişlik yok. Göğsü de bu sabah daha inik ama nefesi aynı.

Kuyruğu da titriyor. Dışkısına da baktım ishal olmuş. Muhtemelen soğuk algınlığı. Okuduğum belirtilere göre. Ama sabah kafesten çıkardım gayet güzel uçuyor , erkek ile kur yapıyorlar.

Akşam çifthane kafese geçireceğim bir çifti onu yalnız bırakacağım.

Nasıl bir tedavi uygulamak lazım ? Soğuk algınlığı ilaçları oluyor ama öneriniz nedir ?

hamile değil. Beli vs de şişlik yok. Göğsü de bu sabah daha inik ama nefesi aynı.

Kuyruğu da titriyor. Dışkısına da baktım ishal olmuş. Muhtemelen soğuk algınlığı. Okuduğum belirtilere göre. Ama sabah kafesten çıkardım gayet güzel uçuyor , erkek ile kur yapıyorlar.

Akşam çifthane kafese geçireceğim bir çifti onu yalnız bırakacağım.

Nasıl bir tedavi uygulamak lazım ? Soğuk algınlığı ilaçları oluyor ama öneriniz nedir ?
Tedavi süresince kuşları ayırabilirsiniz. Kuşun durumuna göre antibiyotik kullanımı gerekebilir bunun tahlilini veteriner yapar. Aviastım gibi ilaçlar var bunların kullanımını araştırarak bulabilirsiniz.

Geri