Hasta kuş elle besleme

kriptocuk

Yeni Üye
Merhaba kuşum hasta olduğu için iştahı çok yerinde değil sadece akşamları 1 1.5 dal darı yiyor aspur ve karışık yemi de var kafeste ama onlardan pek yediğini söyleyemem. Hastalık kaynaklı kilo kaybı yaşadı şuan tedavi sürecinde bir yandan elle besleme yapıyorum A21 ile ama günde kaç kere beslemeliyim emin olamadım sabah 2ml falan besliyorum gün içinde yemezse 2ml daha besliyorum kursak kontrolü yapıp. Sizce bunun bir kuralı var mı yoksa kursak boşsa beslenebilir mi fikirlerinizi öğrenmek isterim

Evet onu farkettim yemesi kolay diye cazip geliyor belli ki. Şimdi baktım kalmamış birşey tekrar besleyebilirim
Ama kuşunuz dal darı yiyorsa demekki besleniyor, siz neden kursak beslemesi yapıyorsunuz? Dal darı da kuşu oldukça tok tutar. Dal darı yiyince diğerlerini yememesi normal. Dal darı dahil hiç bir şeyi tüketmiyorsa 3 kere kursak beslemesi yapabilirsiniz. Ama dal darı tüketiyorsa fazla gelir bu beslenme şekli

Sadece akşam 8 den sonra uyuyana kadar dal darı yiyor tüm gün elle beslemezsem hiçbir şey yemiyor o yüzden elle destekliiyorum. Şimdi besledim bu akşama kadar götürür gibi sonra da zaten darısından yiyor dediğiniz gibi belki 2 yeterli gelecek bu durumda akşamları yiyor sabaha kadar tutuyor onu dal darı

Sadece akşam 8 den sonra uyuyana kadar dal darı yiyor tüm gün elle beslemezsem hiçbir şey yemiyor o yüzden elle destekliiyorum. Şimdi besledim bu akşama kadar götürür gibi sonra da zaten darısından yiyor dediğiniz gibi belki 2 yeterli gelecek bu durumda akşamları yiyor sabaha kadar tutuyor onu dal darı
Evet o zaman 1-2 kere besleme yeterli olacaktır

Bence dal darı ve elle beslemeyi bırakın mecbur kalınca kendisi yem kıracaktır bu şekilde tembelliğe alışıyor.

Bence dal darı ve elle beslemeyi bırakın mecbur kalınca kendisi yem kıracaktır bu şekilde tembelliğe alışıyor.
Biraz toparlasın ben de aynı fikirdeyim dal darıyı sadece haftada bir vermeye başlayacağım. Fakat şuan biraz zayıf o yüzden garanti olsun ve iyice zayıflamasın diye destekliyorum.

Geri