Hasta gibi mi duruyor?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan kubralkis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kubralkis

Meraklı Üye
Kanatları düşük geldi bana, bir de eskisine göre hareketsiz sürekli dışarı çıkmak isteyen kuşum şimdi kafesten çıkmıyor. Dışkısı normal. Kanatları düşük, iştahı pek yerinde değil ve halsiz

Ekli dosyalar

• IMG_20171107_212559.jpg
    IMG_20171107_212559.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20171107_212551.jpg
    IMG_20171107_212551.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 17
Kuşunuz hasta, hatta durumu ciddi. Acilen ilaç başlanmalı yoksa kısa sürede kuşunuzu kaybedebilirsiniz. Bu saatte ulaşabilirseniz hemen veterinere götürün. Götüremezseniz ilk tercih olarak baytril bulmaya çalışın.

Kuşunuz hasta, hatta durumu ciddi. Acilen ilaç başlanmalı yoksa kısa sürede kuşunuzu kaybedebilirsiniz. Bu saatte ulaşabilirseniz hemen veterinere götürün. Götüremezseniz ilk tercih olarak baytril bulmaya çalışın.
Hiç birşey anlamadım. Şu an ağzı yapış yapış ve kahverengi o yapış yapış olan şey

Hiç birşey anlamadım. Şu an ağzı yapış yapış ve kahverengi o yapış yapış olan şey

Anlamadığınız kısım nedir? Büyük ihtimalle kursak ya da solunum yolu enfeksiyonu olmuş. Kısa sürede ölecek ve ölmeden önce değerli vakti burada kaybetmeyin. Acilen veterinere götürün anlamadığınız için.

Buradaki veterinerler kanatlılara bakmadığını söyledi. Sizin kadar akıl edebiliyorum herhalde götürmeyi yoksa

Hasta olduğunu ve müdahale edilmezse kısa sürede ölebileceğini anladığınızı varsayarak Baytril isimli ilacı bir veteriner ya da muhabbet kuşu yetiştiricisi veya ilgili bir petshop çalışanından bulup hemen başlamanızı öneririm. Ayrıca kuş bir iki gündür yem yemiyorsa yine en azından bilen birinden beslenme desteği yardımı araştırın. Suyuna vitamin katarak ya da evdeki başka şeylerle tedavi edebileceğiniz durum değil.​

Geri