Hareketsizlik

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Kramer
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kramer

Yeni Üye
Selamlar. Kuşum 4-5 gündür neredeyse hiç hareket etmiyor, genelde çok hareketli,canlı kanlı bir kuşta değil gerçi ama her zamankinden daha halsiz bir görüntüsü var. Zeminde biraz tüy var tüy atmış mevsimsel tüy döneminde kuşlarda halsizlik normal midir ? Bir süre takip ettim sadece yemek yiyip su içmek için hareket ediyor onun dışında sabit. Daha sonra dışkı fotosuda atacağım ama dışkıda normal gibi görünüyor

Selamlar. Kuşum 4-5 gündür neredeyse hiç hareket etmiyor, genelde çok hareketli,canlı kanlı bir kuşta değil gerçi ama her zamankinden daha halsiz bir görüntüsü var. Zeminde biraz tüy var tüy atmış mevsimsel tüy döneminde kuşlarda halsizlik normal midir ? Bir süre takip ettim sadece yemek yiyip su içmek için hareket ediyor onun dışında sabit. Daha sonra dışkı fotosuda atacağım ama dışkıda normal gibi görünüyor

Tüy dökümünde halsizlik normal bir olay. Vitamin takviyesi yap kuşuna. Suyuna kuşçunun önerdiği kadar vitamin damlat veya ekle. Ama doğal vitamin vermek istesen (ki bence bu en iyisi olur) portakalı kes, içindeki suyu suluğa birkaç damla damlat. Sabah yapıp akşam tazele.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu arada videoyu izledim kuş sağlıklı gözüküyor ama yukarıdaki marulu al , çok verme ishal yapar kuşu. Hatta tüy dökümünden çıkana kadar hiç vermeyin, olumsuz bir etkisi olmaz ama yine de başka bir hastalık riski almayalım . Onun yerine vitamin içeren portakal koy ama çok beklemesin sabah koyup akşam al. Bir de bilmediğin ilaçları verme kuşuna.

Not: Portakalı her gün verme

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhaba, kuşun nefes alışı sıkıntılı gibi gördüm video da, kuyruk atması var mı. Bence dışkı resmi de koy

Kuş tüyde değil yeni çıkmış güncel dışkı resmi yüklermisiniz

Kuş tüyde değil yeni çıkmış güncel dışkı resmi yüklermisiniz

Merhaba biraz geç oldu ama dışkısı bu şekilde. Dediğim gibi çok hareketli bir kuş değil zaten pek evcilde değil günde 1-2 kez çıkar 1 tur uçar girer ama 2 haftadır kafesten hiç çıkmadı. Aynı kafeste çok hareketli bir kuşum vardı o da hiç kafese girmezdi 1 ay önce hayatını kaybetti o hayattayken daha sık çıkıp uçuyordu peşinden gidiyordu onun ölümünden sonra kafesten çıkmaz oldu bunun bir etkisi olabilir mi bilemedim
Lv9N01.jpg

Dışkısı normal sorun yok yanına eş alın keyfi yerine gelir..

Geri