Hangisini ayirayim

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan zazayew
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

zazayew

Yeni Üye
Arkadaslar ben simdi bu iki kusu ayirayim ciftlesmeleri icin diyorum.
1. Sizce ilk olarak kuslari ayirmalimiyim.
2. Ayiracaksam hangi disi kusmu bu kafeste kalsin erkek kusmu ana kafes bu bunu kullanicam.
3. Nekadar sure ayri kalmalari gerekir
4. Kafesleri altli ustlu assam sikinti olurmu yanyanami asayim
5. Su an balkondalar hava iyi diye ruzgar almayan bi yerdeler odaya alayimmi.
6. Ayirdiktan sonra ciftlesmesi icin damla nijer tohumu vesaire vereyimmi

kuslar su an birbirleriyle anlasiyor gibiler kasiyorlar falan ama icraat yok ayirmak mantiklimi degilmi bilemiyorum

Birbirlerine sık sık kur yapmıyorlarsa ve ayak atmıyorlarsa ayırabilirsin. Erkeğin baskınlık kurabilmesi için yuvalıklı ana kafeste kalması gerekiyor, dişiyi ise biraz daha küçük bir kafese ayırın. Kafeslerin konumu yan yana birbirlerini görebilecekleri şekilde ayarlayın, kızışmayı hızlandırmak için birbirlerini görecekleri kısım haricindeki diğer yerleri örtebilirsiniz. Çiftleşme döneminde kuşların kafes konumunu değiştirmek pek sağlıklı olmuyor, eğer ki rüzgar kuşlarınızı olumsuz yönde etkilemiyorsa balkonda kalabilirler fakat evin içerisindeki koyacağınız odaya önceden alışık iseler kafesi oraya taşımanız iyi olur çünkü çiftleşmede sessiz bir ortam yumurta alma şansınızı artırır. Ayırma süreci en az 2 hafta olmalıdır, kuşların kızışmama durumlarına göre bu süre 4 haftaya kadar çıkarılabilir. Kuşlarınıza içerinde rendelenmiş havuç, nijer tohumu ve sevdiği sebzelerin bulunduğu mamalar hazırlayıp verin. Bu süreçte özellikle erkek kuşun kafesinde kalamar kemiği ve mineral blok bulundurmayı ihmal etmeyin. Kızıştırıcı damla kullanmak ise size kalmış.

Erkek kur yapiyor bi iki sefer ayak atmaya calisti gibi geldi bana ama disi hic pas vermiyor gagaliyor ama sonra kendisini kasitiyor erkegi kasiyor ama gagaliyorda anlamadim

Birde hocam ana ayirma sirasinda ana kafeste yuvalik olsunmu

Söylediğim adımları izlersen başarılı olma şansın yüksek, evet yukarıda da belirttiğim gibi erkek kuş yuvalık olan bir kafese alınacak.

Kardesim bu isin sırrı mama ve ayırma yöntemi bol bol ver mamayı günde 2 sefer ver taze taze yesinler harici olarak ayir kusları ins sonuc alırsın bugün ben 5 inci yumurtayı aldım diger ciftimdede bugun yarın atacak ins bekliom suan

Ha bide acele etme bu kadar bunlar hayvan ama bakım ilgi istiyor bunları eksik etme damla olarak paran varsa nekton s ve e fertivit kullana bilirsin nijer tohumu ama fazla kacırma tüye girer bide yemi kaliteli al kardesim acık yem alma sonuc alırsın ne kadar cok bakım o kadar cok yavru ha bide bunlar eslesmio deme bunların eslesmesini zor görürsün bu kusların aktif oldugu saat sabah 6 9 arasıdır ha diger saatler eslesmez demiyorum eslesir ama sürekli takip etmekte iyi birsey degil

Geri