Hangi darıyı seçmeliyim?

Hayal Güç

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar kuşuma paketlerde satılan dal darılardan kullandım. Haftada 1-2 veriyordum, bittiği için yarın tekrar alacağım fakat ne önerirsiniz? Yanlış bilmiyorsam kızıl, sarı, siyah gibi birkaç çeşidi var.

Hangi yemi kullanıyorsunuz? Benim son kullandığım iki markanın yem içeriğinde darıların tüm çeşitleri mevcuttu. Tek çeşide indirgememek daha iyi bence. Dal darı şeklinde alacağım derseniz dönüşümlü biçimde alabilirsiniz. Biri bitince diğerinden alırsınız.

Hangi yemi kullanıyorsunuz? Benim son kullandığım iki markanın yem içeriğinde darıların tüm çeşitleri mevcuttu. Tek çeşide indirgememek daha iyi bence. Dal darı şeklinde alacağım derseniz dönüşümlü biçimde alabilirsiniz. Biri bitince diğerinden alırsınız.
Quik, gold wings ikisi karışık kullanıyorum

Siz hangi yemi kullanıyorsunuz bundan sonra onu tercih edeyim, ben yemi bittikten sonra vitakraft almayı düşünmüştüm

Kızıl dari daha besleyici diyorlar ancak bilimsel bir sey bulamadım. Marka olarak poşeti tamamen kapalı olduğu için eurogoldu tercih ediyorum ama içindeki sayı az gibi garden mix de daha cok var ancak paketi hava geçirebilir olduğu icin pek tercih etmiyorum. Siyah darı demir açısından zengin deniyor ancak pakette satıldığını hiç görmedim. İstiyorsaniz iki çeşit alın bir hafta bir dal kırmızı verin diğer hafta sarı verin bir dal.

Darı türlerinin hepsinin besin değerleri birbirine yakındır. Kaynaklarda ak darıdan en uygun olanı diye bahsedilir. Çeşitlilik iyidir.

Istediginizi alabilirsiniz pek fark yok vaktiniz varsa saksıda yetistirebilirsiniz

Sizin amaciniz dal dari secimi mi yoksa yem secimi mi onu belirtij once dal darı olarak sari ve kizil olarak iki cesiti var ikiside faydalidir ama kizil dari daha cok tuketilir

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]

Sizin amaciniz dal dari secimi mi yoksa yem secimi mi onu belirtij once dal darı olarak sari ve kizil olarak iki cesiti var ikiside faydalidir ama kizil dari daha cok tuketilir

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23]
Yem seçimi değil, darı seçiminden bahsettim. Sadece arkadaşlar bazı yemlerin içinde darı olduğu için ayrıca almaya gerek olmadığını söylediler

Kuşlarınıza pet shopta bulunan farklı yiyecekleri vermemenizi öneririm çokta sağlıklı birşey değil. Vitamin içeren yemler var onlardan alın verin yeter ayrıca kabuklu yem olmasına dikkat edin.

Yem seçimi değil, darı seçiminden bahsettim. Sadece arkadaşlar bazı yemlerin içinde darı olduğu için ayrıca almaya gerek olmadığını söylediler

Evet darı muhabbet kuşları yemlerinin ana maddesi ama seviyor kuşlar dalından koparıp kemirir gibi yemeyi, besin değeri olarak belki fark etmeyecek ama kuşumuz mutlu olacak. Ben ne zaman kuşun malzemelerinin olduğu köşeye gitsem kafesin dışındaki dalın en tepesine çıkıp merakla beni süzüp, beklemeye başlıyor acaba daldarı gelir mi diye. :)

Geri