hangi cinsiyeti seçmeliyim?

Deniz ördü

Yeni Üye
bir muhabbet kuşu alacağım ama cinsiyeti ne olmalı bilmiyorum ben kuşumun ele gelmesini ve ötmesini istiyorum erkekmi almalıyım dişimi?

Bence erkek ama dişi de alışmaz diye birşey yok.erkek daha güvenli bir tercih olur.

bazı arkadaşlarım dişinin evcilleştirilmesi zordur ama alışınca erkekten daha fazla sana yanaşır demişlerdi doğrumu?
Benim dişi kuşlarımın hiçbiri erkekler kadar cana yakın olmadı.şuanki kuşum hamur gibi yoğuruluyor.istediğim herşeyi yapıyor.dişi kuşlarımda elime omzuma geliyordu ama bu şekilde sevdirmiyordu.dişilerin birkaç sevmediğim huyu var,çok kemirgenler,cazgırlar.

Benim dişi kuşlarımın hiçbiri erkekler kadar cana yakın olmadı.şuanki kuşum hamur gibi yoğuruluyor.istediğim herşeyi yapıyor.dişi kuşlarımda elime omzuma geliyordu ama bu şekilde sevdirmiyordu.dişilerin birkaç sevmediğim huyu var,çok kemirgenler,cazgırlar.
teşekkürler

he bire şey vardı :D ben evcilleştireceğim kuşumu evcilleştirdikten sonra yanına arkadaş alsam yoldan çıkarmı?

Benim de 2,5 aydır bende olan ve buradaki arkadaşların yardımı ile dişi olduğunu öğrendiğim kuşum var.Bugün ona eş aldım:)Kuşum 5,5 aylık.Aldığım eş 1 yaşında.Maşallah şimdilik çok iyi anlaşıyorlar.Tek kuş bakmak bence de iyi değil.Biz kuşlarımızla arkadaş olmak istiyoruz fakat onların da kendi türünden bir arkadaşa ihtiyacı var. Kuşlarım Pamuk & Limon

Aslına bakarsan eğitimde öyle abartılacak kadar dişi/erkek farkı yok. Eğitimde önemli olan sizim kuşa olan bağlılığınız,sevginiz,ilginiz ve alakanızdır. Bide arada dişide olsa erkekte olsa hırçın yavrular olabiliyor ve biraz uğraştırıyor insanı. Onun haricinde cinsiyet farketmeksizin uysal bir yavru alırsanız ve kuşun hoşlanmadığı davranışları yapmazsanız(en büyüğü avuca almak gibi) gerekli sevgi ve ilgiyle kısa sürede kendinize alıştırabilirsiniz. Renk,desen ve ırkı'da sana kalmış artık. Ama imkan varsa tanıdık sağlam bir üreticiden güzel albino yada lutino güzel gider. Bide jumbo yada show gibi büyük ırksa pofuduk pofuduk tadından yenmez.
Buda benim eğittiğim dişi kuş. Fotoğraflar eski şuanda maşallah 1/1.5 yaş civarında.
Screenshot_20190323-111458_Instagram.jpg

Bu
bazı arkadaşlarım dişinin evcilleştirilmesi zordur ama alışınca erkekten daha fazla sana yanaşır demişlerdi doğrumu?
Bunu di,yenlerden biri benim dişiler daha az konuşuyordur belki ancak daha çok bağlanırlar erkek her yere kur yapar dişi ise kimi severse ondan asla ayrılamaz

Geri