Halsizlik, dışkıda tuhaflık , kabartma

t1neverdies

Yeni Üye
Arkadaşlar sağlıklı günler. Muhabbet kuşumun 2 gündür halsizliği, inip çıkarken belirli bir güçsüzlüğü var. Sadece uyuyor ve yem yemeye iniyor. Tüylerini kabartıyor ve kafasını sırtına gömüyor. Nefes alırken verirken yem kırar gibi ses çıkarıyor bu ses 1 gündür var. Kuyruğunu da aşağı dogru oynatıyor. Az önce de nefes alırken tiz bir ses "viyk" çıkardı ilk defa. İshal dolayısıyla avi-diar kullanmaya başladım ama hiç şu içtiğini görmedim. Sizce sorunlar nelerdir ?

15894057341411607785018
tumblr gif komik

Dikkatli dinleyin yem kırar gibi ses çıkarıyor tık tık diye sürekli bu ses var. Viyk sesini sadece bir kere duydum o yok videoda tık tık duyduğunuz ses kuşumdan geliyor
Tmm şimdi duydum solunum yolu problemi gibi duruyor. Dışkı fotoğrafınıda atın ilerleyen dakikalarda bakalım

Kuş ne kadardır tüy dökümünde? Gözün altında tüy kapsülleri görüyorum. Kafesin tam fotoğrafını atmanız mümkün mü ?
Son 1 ayda 2-3 defa uzun tüy döktüğünü gördüm ama onun haricinde belirgin bir tüy dökümü yoktu kaşıntısı vardı hafif deri döküntüsü diyebilirim

20200514-043700

Solunum sıkıntısı mevcut, neo teramicyn alıp yarım suluğa pirinç tanesi kadar koyup suluğu günlük yenileyin 3 gün tekrar ediniz gerekli durumda 5 güne kadar kullanabilirsiniz. Tedavi sonrası probiyotik takviyesi yapınız.
Dediklerinizi uygulayacağım yarın gidip alıcam bulurum umarım. Geri dönüş sağlayacağım teşekkür ederim.

Solunum sıkıntısı mevcut, neo teramicyn alıp yarım suluğa pirinç tanesi kadar koyup suluğu günlük yenileyin 3 gün tekrar ediniz gerekli durumda 5 güne kadar kullanabilirsiniz. Tedavi sonrası probiyotik takviyesi yapınız.
İlacı aldım suluguna uyguladım. Ballı kraker aldım susayıp içerse diye , dünden beri gözlemlediğim süre icerisinde ilk defa su içtiğini gördüm. Yani pek su içmiyor başka ne yapabilirim acaba?

Geri