Halsiz, yeşil dışkı, iştahsız

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan irfanss
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

irfanss

Yeni Üye
Merhaba, kuşum hasta sırasıyla bunları gösteriyor:

İştahsız - aşırı iştahlıydı ancak son zamanlarda çok az yiyor.

Halsiz - beni görünce aşırı tepki verirdi artık vermiyor yanına yaklaşınca yüzüme bakıyor çok nadir tepki veriyor ıslığıma

Çok nadir ötüyor - eskiden en ufak ıslığımda karşılık verirdi şimdi çok sessizleşti

Ağızdan nefes alıyor kuyruğu sallanıyor - kuşum çok yağlı bu yüzdendir belki bilmiyorum ancak herzaman olmasada kuyruğunu sallayarak nefes alıyor bazı zamanlar eskiden bu kadar çok yapmazdı

Dışkı - dışkısı ekte görüldüğü gibi

Lütfen yardım edin ne kadar araştırdıysam o kadar kafam karışıyor kuruma diyen var mantar diyen var bronşit diyen var ne olduğunu bende anlamadım lütfen yardımcı olun. (4 yaşında dişi muhabbet kuşu)

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200625-204634_Gallery.jpg
    Screenshot_20200625-204634_Gallery.jpg
    555.9 KB · Görüntüleme: 67
Düzenleme: tüylerini kabartıp tüm gün uyumuyor ancak genel olarak halsizlik ve sessizlik var

Kuşum ishal gibi kakası açık yeşil ve beyaz olan kısmı cıvık şimdi pirinç haşlıyım suyunu suluğuna koyucam sizce iyileşir mi veterinere gidemem çok uzakta

Kuşum ishal gibi kakası açık yeşil ve beyaz olan kısmı cıvık şimdi pirinç haşlıyım suyunu suluğuna koyucam sizce iyileşir mi veterinere gidemem çok uzakta
Siz dediğim şekilde kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım dışkılara.

Siz dediğim şekilde kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım dışkılara.
Tamamdır şimdilik böyle kağıt mavi ama gözüküyor

Ekli dosyalar

• IMG_20200625_214623.jpg
    IMG_20200625_214623.jpg
    918.7 KB · Görüntüleme: 65

Youtube linkinde video ve fotolarda ekte hocam. Kuşum bazen canlanıyor geri yem falan yiyor ancak bazı zamanlarda da çok bitkin görünüyor hareketlerime çok tepki vermiyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200626-091453_Gallery.jpg
    Screenshot_20200626-091453_Gallery.jpg
    486.8 KB · Görüntüleme: 45
  • Screenshot_20200626-091447_Gallery.jpg
    Screenshot_20200626-091447_Gallery.jpg
    449.2 KB · Görüntüleme: 47

Youtube linkinde video ve fotolarda ekte hocam. Kuşum bazen canlanıyor geri yem falan yiyor ancak bazı zamanlarda da çok bitkin görünüyor hareketlerime çok tepki vermiyor
Poposuna baktınız mı kirli mi temiz mi ve ishal sanıyorum 1 çay bardağı pirinç 1 su bardağı su kaynatıp pirinç lapasını kuşa yedirin kaynamış pirinç suyunu da suluğundaki suyunu döküp koyun ishali kesiyor

Poposuna baktınız mı kirli mi temiz mi ve ishal sanıyorum 1 çay bardağı pirinç 1 su bardağı su kaynatıp pirinç lapasını kuşa yedirin kaynamış pirinç suyunu da suluğundaki suyunu döküp koyun ishali kesiyor
Popo kısmında tüy yok o yüzden temiz görünüyor ama dışkısı sulu. Dediğinizi yapıyorum şimdi teşekkür ederim.

Bana anüs bölgesi büyük geldi, kuş dişi. Yumurta olabilir mi? Bi bakın anüs bölgesine şişlik varmı?

Kuşum tek yaşıyor ve yumurta değilde yağlanmadan dolayı öyle duruyor olabilir mi?
Bu arada kuşumun halsizlik ve kırgınlığı tüye girdiğinden dolayı galiba çünkü 2 gündür aşırı tüy döküyor bende vitamin ve mama desteğini eksik etmiyorum.

Ama bu yumurta olayı kafamı karıştırdı yumurta olup olmadığını nasıl anlarım acaba ustalarım?

Kuşum tek yaşıyor ve yumurta değilde yağlanmadan dolayı öyle duruyor olabilir mi?
Bu arada kuşumun halsizlik ve kırgınlığı tüye girdiğinden dolayı galiba çünkü 2 gündür aşırı tüy döküyor bende vitamin ve mama desteğini eksik etmiyorum.

Ama bu yumurta olayı kafamı karıştırdı yumurta olup olmadığını nasıl anlarım acaba ustalarım?
Ben de tam bilmiyorum ya ama tüy dökümü için avisol b vitamini sen de var mı veya elindeki vitamini vermeye devam et tüyk dökme dönemini daha hafif atlatacaktır. Yumurtlayacak Muhabbet kuşlarının dışkısı çok büyük olur buna dikkat et. Sıcak tut ilgilenebildiğin kadar ilgilen umarım iyileşir haberdar edersiniz.

Tam net çekemedim ancak sadece anüs kısmı değil genel olarak vücudu şiş duruyor. Siz ne düşünüyorsunuz ustalar?

Dışkı büyüklüğü de normal. Yumurtalayacak kuşun dışkısı daha büyük oluyor görmüştüm daha önce.

Çok teşekkürler ustam.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200628-214448_Gallery.jpg
    Screenshot_20200628-214448_Gallery.jpg
    384.5 KB · Görüntüleme: 39
  • Screenshot_20200628-214442_Gallery.jpg
    Screenshot_20200628-214442_Gallery.jpg
    503 KB · Görüntüleme: 49

Halsizliği tüy dökümünde olduğu için olabilir. Fotoğraflara baktım ancak yumurta var gibi duruyor. Yumurta yoksa başka bir durum olabilir, veterinere gitme durumunuz nedir?

Geri