Halsiz Muhabbet Kuşu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan okangngr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

okangngr

Yeni Üye
İyi günler 2 haftadır muhabbet kuşum kafesteyken halsiz.(Normalde kafesteyken bol bol kur yapar, zıplar, uçar kısacası evde ses eksik olmazdı.)Önceden de soğuk yemişti ama tedaviyle felan atlatmıştık.1 hafta sürmemişti.Bu sefer ki farklı sanki cereyan kalma gibi değil sanki.Elimi ısırırdı uzatınca hala da ısırıyor tepkisiz değil yani.Dışarı saldığımda gayet iyi uçuyor ancak uçtuktan sonra sol kanadını yukarı kaldırıyor anlamadığım bir şekilde.Bir müddet yukarıda tutuyor sonra kabarıyor uyuyor.Bu hafta antibiyotik ve vitamin tedavisi uyguluyorum veteriner kontrolünde(Veteriner üşütmüştür dedi).Örtü ile kapatıyorum kafesin yan ve arkasını kafes ile örtü arasına sıcak su torbası da koyuyorum.Dediğim gibi 1 kere atlattık ama bu farklı gibi bilemiyorum.
Önemli olabileciğini düşündüğüm:
**Kaldırdığı kanadında tüyü acıyacak şekilde yolunmuş kendi mi yoksa yanında başka bir kuş vardı o mu yaptı bilemiyorum.**
1)Malum korona belasından uyku düzeni felan bozuldu evdekilerin ben yine de onların bulunduğu odaya gitmemeye çalışıyorum ama bir şekilde gidiliyor.Bu da gece 3 4 gibi uyuduğumuz için ara sıra onların bulunduğu odaya gidiyoruz.Acaba uyku düzeninden dolayı olabilir mi?
2)Titremesi olurdu ilk hasta olduğunda, ancak bu seferkinde hiç yok gibi bir şey.Anlayamıyorum ne olduğunu bir yardım ederseniz çok iyi olur.

DSC-0090 DSC-0091 DSC-0088

Son düzenleme:
Geri