Halsiz. Kanatları yarım açık ve kursağında birşey varmış gibi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Defne.q
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Defne.q

Yeni Üye
İyi akşamlar herkese. Muhabbet kuşum 2 gündür olduğundan biraz daha halsizdi ama asla hasta vs gibi değildi. Bu akşam aniden halsizleşti. Kanatları yarım açık vaziyette ve kursağında sürekli birşey varmış gibi çıkarmaya çalışıyor gibi hareketler ediyor. Ne yapmam gerekiyor lütfen acil yardım edin .
Dışkısınıda zorla yapıyor gibi ve sümüğümsü bir kıvamda.
IMG_20180430_234941.jpg

Bugün veterinere ve kuşçuya gittim.Veteriner kuşlara bakmıyoruz dedi maalesef :( hiç biryerde probiyotik bulamadım. Yarın merkezdeki veterinerlere gitmeyi düşünüyorum.orda da bulamazsam napıcam. Youtube videolar gördüm kuşlar için kendileri yapıyprdu probiyotiği. Son çare öyle yapsam olur mu

Son düzenleme:
Eczaneden biteral tablet alın. Çeyrek suluğa hapın 1/8’ini ezerek karıştırın. 6 gün tedavi edin. Ayrıca veterinerden multivitamin ve probiyotik de alın. Her birinden mercimek tanesi kadar katın ilaçlı suya. Tedavinin 4. Günü kafes tellerinden tutun da temas ettiği her ne varsa çamaşır suyuyla dezenfekte edin.

Eczaneden biteral tablet alın. Çeyrek suluğa hapın 1/8’ini ezerek karıştırın. 6 gün tedavi edin. Ayrıca veterinerden multivitamin ve probiyotik de alın. Her birinden mercimek tanesi kadar katın ilaçlı suya. Tedavinin 4. Günü kafes tellerinden tutun da temas ettiği her ne varsa çamaşır suyuyla dezenfekte edin.
Çok teşekkürler yardımınız için. 2. Bir kuşum daha var . kafeslerini bu akşam ayırdım ama ona da bulaşmış mıdır ?

Ona tedavi uygulamayın bir ihtimal bulaşmş olabilir ama belirti vermeden tedavi başlamayın derim.

Şimdiden suluğunu alın yarın ilaçlı su hazırlayıp verdiğinizde direk içer.

Veterinere Götürme Gibi Bir Durumunuz Varsa Veterinere Gösterin Birde Biteral Almadan Önce Sağlık Ocağından Yazdırmanız Gerekiyor. Reçetesiz Vermiyorlar.

Veterinere Götürme Gibi Bir Durumunuz Varsa Veterinere Gösterin Birde Biteral Almadan Önce Sağlık Ocağından Yazdırmanız Gerekiyor. Reçetesiz Vermiyorlar.
Veterinere götürürüm ama o kadar yolda hırpalanır yorgun düşer diye videoya çektim öyle göstermeyi düşünmüştüm.

Ben Çok Tecrubeli Değilim Böyle Bir Olayla Karşı Karşıya Gelmiştim Burdan Yardım Almıştım Kuruma Hastalığı Diye Bir Hastalığa Kapılmıştı Kurtaramadım. Video Atarsanız Daha İyi Yardımcı Olabilirler.

Ben Çok Tecrubeli Değilim Böyle Bir Olayla Karşı Karşıya Gelmiştim Burdan Yardım Almıştım Kuruma Hastalığı Diye Bir Hastalığa Kapılmıştı Kurtaramadım. Video Atarsanız Daha İyi Yardımcı Olabilirler.
Video yüklemeyi beceremedim ama fotoğrafını attım. Bacaklarında bu şekilde ayrık duruyor

Diğer Kuşu İsterseniz Yanından Alın Bulaşıcı Bir Hastalığı Varsa Onada Bulaştırmasın Bu Duruma Daha Tecrubeli Bir Arkadaş Yardımcı Olsa Daha İyi Olacak. Ben Yanlış Bilgilendirme Yapmak İstemem.

Diğer Kuşu İsterseniz Yanından Alın Bulaşıcı Bir Hastalığı Varsa Onada Bulaştırmasın Bu Duruma Daha Tecrubeli Bir Arkadaş Yardımcı Olsa Daha İyi Olacak. Ben Yanlış Bilgilendirme Yapmak İstemem.
Şuan yanında değil .ayrı kafesteler. Teşekkürler yardımlarınız için

Sürekli soru sorarak Rahatsız etmiyorum inş. Bugün kuşumun dünki haliyle alakası yok. Neşeli ötüyor ve normal sağlıklı görünüyor. İyleşti mi bir gecede anlamadım. Yine de sizin dediğiniz ilaçları kullanmak gerekiyor mu ?

Sürekli soru sorarak Rahatsız etmiyorum inş. Bugün kuşumun dünki haliyle alakası yok. Neşeli ötüyor ve normal sağlıklı görünüyor. İyleşti mi bir gecede anlamadım. Yine de sizin dediğiniz ilaçları kullanmak gerekiyor mu ?
Tedaviye hocamizin dediği gibi devam edin 1 günde iyileşme olmaz

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri