Hızli nefes alırken ses çıkariyor ve halsiz

Hüseyin01

Meraklı Üye
Ustalar herkese merhaba.Bir ablamızın muhabbet kuşu halsizleşmis ve bana getirdi.Kuşu incelediğimde nefes almada gücluk cekiyor gibi ve çit cıta benzer ses cikariyor.Göğus kemigi jilet gibi olmuş.Ağızda ve dışkida koku yok.İshali yok.Daha ötmesini duyamadim çok durgun.Kafesini dezenfekte ettim suluguna vitamin koydum ve sizlerden yardimlarinizi bekliyorum

kuşun gövdesi baya şiş gibi duruyor kitle vb herhangi bi sey var mi kontrol ettiniz mi?
solunum problemi oldugu ortada acilen kanatlilardan anlayan veterinere goturmeniz lazim

kuşun gövdesi baya şiş gibi duruyor kitle vb herhangi bi sey var mi kontrol ettiniz mi?
solunum problemi oldugu ortada acilen kanatlilardan anlayan veterinere goturmeniz lazim
Hocam kitledir urdur vs hiv bir sey yok kontrol ettigim kadariyla.Hocam burda malesef kanatliyla ilgilenmiyor veterinerler.

Kuşun güncel videosunu attim ustalar.Kuş ötemiyor onu da belirteyim:(

Solunum sıkıntısı var doksisiklin etken maddeli ilaç kullanmanız gerekiyor. Eczaneden monodoks temin edebilirsiniz yada hayvansal ilaç satan yerlerde hiprodoksi bulabilirseniz alıp kullanabilirsiniz. Zayıflığı Megabakter kaynaklı olabilir teşhisi için tahlil yapılması şart.
Çok çok teşekkur ederim tavsiye için.İlaç kullanımi nasıl olmalı hocam?

Monodoks yada tetradoksu eczaneden alabilirsiniz yalnız reçete ile satılıyor sadece. 1 tam dolu suluğa 1 pirinç tanesi kadar, 5 gün kullanım tam düzelme görülmez ise 7 güne tamamlanabilir.
Hocam çok tesekkur ederim hemen tedaviye başlayacagim.Iyi gunler

Solunum sıkıntısından dolayı ötmekte zorlanıyor, büyük ihtimalle boğazında bakteriyel bir problem var. Önerilen tedaviye hiç vakit kaybetmeden başlayın.

Ustalar önerdiginiz ilaclari veterinerden bulamadim.Eczaneler vermedi.Saglik ocagi yazmadi.Mesajlari göstermeme rağmen kuşa verecegimi soyledim yazmadi.Online siparis edecegim bir tek avi astim bulabildim.Baska fikri olan varmi arkadaslar

Medox %20 diye bi ilac buldum hayvan ilaci.Etken madde doksisiklin alayim mi hocam

Geri