Geveze kuşlar

kayamurat05

Yeni Üye
Merhaba dostlar belki anormal bir durum değil ama sırf merak ettiğim için konuyu sizlere sormak istedim. Daha önce de söylediğim gibi iki muhabbet kuşu var ve beraber büyüyorlar son bir kaç gündür hiç susmadan ve ara vermeden sürekli vır vır vır tam dedikodu gibi geliyor bir türlü susmuyorlar bu normal ötme şeklinde değil de uzun uzun bu şekilde devam ediyor. Kafesleri günlük temizleniyor yemleri, suları eksilmiyor. İlk başlarda hoş olsada hiç susmadıkları için rahatsız ediyor. Bu konuda yeni olduğum için tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Normalde şikayet etmem aslında ama şöyle örnek vereyim öğlen 12 de başladılar akşam 8 e kadar neredeyse hiç ara vermediler

Çok öttükleri zaman kafes üstüne bir örtü örterseniz ötmeyi keseceklerdir.
Bu nasıl bir öneri?
Merhaba dostlar belki anormal bir durum değil ama sırf merak ettiğim için konuyu sizlere sormak istedim. Daha önce de söylediğim gibi iki muhabbet kuşu var ve beraber büyüyorlar son bir kaç gündür hiç susmadan ve ara vermeden sürekli vır vır vır tam dedikodu gibi geliyor bir türlü susmuyorlar bu normal ötme şeklinde değil de uzun uzun bu şekilde devam ediyor. Kafesleri günlük temizleniyor yemleri, suları eksilmiyor. İlk başlarda hoş olsada hiç susmadıkları için rahatsız ediyor. Bu konuda yeni olduğum için tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Bu anormal bir durum değil . Sağlıklı ve mutlu olan bütün kuş/papağan türleri rahatsız edilmediklerinde bir köşeye geçip sabah/öğlen/akşam farketmeksizin aralıksız öter/konuşur/mırıldanır/duyduklarını taklit etmeye çalışıp pratik yapar . Bu çok doğal bir durum , hiç bir şekilde rahatsız etmeyin o canları .

Şuan şu dakika benim evimde ;
Erkek muhabbet kuşum yatak odasında gardrobun üzerindeki oyun parkında konuşuyor ,
Dişi muhabbet kuşum çalışma odasında çalışma masasında oyuncakları gagalayıp ötüyor ,
Pakistan papağanı salonda televizyon konsolunun üzerinde tünemiş vaziyette yüksek seste ötüyor .

tek kelimeyle vicdansizlik bu yaptığın
ne diyorsun sen ya bilip bilmeden konusuyosun. Ben kuşlarım öttüğünde üzerlerine birşey örtüyorum diye bir şey demedim. Bu arada geceleri üşümemeleri için üstlerine bir şey örtebiliriz. Bilip bilmeden konuşma.

Kardeşim ne diyorsun sen ya bilip bilmeden konusuyosun. Ben kuşlarım öttüğünde üzerlerine birşey örtüyorum diye bir şey demedim. Bu arada geceleri üşümemeleri için üstlerine bir şey örtebiliriz. Bilip bilmeden konuşma.
geceleri usumesinler üstünü ort diye tavsiyede bulunmadin sen.Kuşların sesi cok cikiyor nedir ne yapmaliyim diyen kişiye tavsiye olarak çok ottuklerinde üstlerine örtü ortersen otmeyi keseceklerdir diye tavsiyede bulundun.Bu önerin tam olarak vicdansizlik

geceleri usumesinler üstünü ort diye tavsiyede bulunmadin sen.Kuşların sesi cok cikiyor nedir ne yapmaliyim diyen kişiye tavsiye olarak çok ottuklerinde üstlerine örtü ortersen otmeyi keseceklerdir diye tavsiyede bulundun.Bu önerin tam olarak vicdansizlik
Allahım ya

Böyle bir öneri olamaz.Adminler silsin.
Direk hesabini silsinler isterseniz. Çocuk basit bir oneride bulunmuş sadece ha surekli yapilacak şey değil ama öneri işte. Evde tek yasamiyosan ne biliyim misafir geliyosa yada aşırı ses oluyosa ya kafes başka odaya koyulur tek sicak oda oraysa üzerine bisey örtülür. Kafesin her tarafını kapatmazsin ama insanlari gormesin diye kapatilir bunda öyle abartilacak bisey yok. Ses konusundan bende muzdaribim çünkü aşırı evcil kuslar kafeste durmayi hiç istemiyor bunun icinde surekli ötüyor cikarsinlar diye eşide yüz vermeyince iyice dışarı çıkmak istiyor. Yapacak bisey yok. Cokta bağlı degilseniz kuşlara baska birine verin. Herkesin tahammül seviyesi bir değil.

Direk hesabini silsinler isterseniz. Çocuk basit bir oneride bulunmuş sadece ha surekli yapilacak şey değil ama öneri işte. Evde tek yasamiyosan ne biliyim misafir geliyosa yada aşırı ses oluyosa ya kafes başka odaya koyulur tek sicak oda oraysa üzerine bisey örtülür. Kafesin her tarafını kapatmazsin ama insanlari gormesin diye kapatilir bunda öyle abartilacak bisey yok. Ses konusundan bende muzdaribim çünkü aşırı evcil kuslar kafeste durmayi hiç istemiyor bunun icinde surekli ötüyor cikarsinlar diye eşide yüz vermeyince iyice dışarı çıkmak istiyor. Yapacak bisey yok. Cokta bağlı degilseniz kuşlara baska birine verin. Herkesin tahammül seviyesi bir değil.
Pamir Hoca yukarıda çok güzel nedenini anlatmış;doğal ve normal bir durum olduğunu söylemiş,kendi durumundan örnek vermiş hatta.Bu kişi ise ötünce üstünü örtün,ötmeyi keserler demiş.Kediler eşyaları tirmalar, köpekler kemirir, kuşlar öter.Bu onların doğal özellikleri,bunların olacağını kabul etmeden hayvan beslemeyeceksin.Bunlari kabul etmeden yada bilmeden besleyen insanlara böyle saçma önerilerde bulunmayacaksın.Normal olduğunu,doğal bir durum olduğunu anlatacaksın.

Pamir Hoca yukarıda çok güzel nedenini anlatmış;doğal ve normal bir durum olduğunu söylemiş,kendi durumundan örnek vermiş hatta.Bu kişi ise ötünce üstünü örtün,ötmeyi keserler demiş.Kediler eşyaları tirmalar, köpekler kemirir, kuşlar öter.Bu onların doğal özellikleri,bunların olacağını kabul etmeden hayvan beslemeyeceksin.Bunlari kabul etmeden yada bilmeden besleyen insanlara böyle saçma önerilerde bulunmayacaksın.Normal olduğunu,doğal bir durum olduğunu anlatacaksın.
Siz bos bir zamaninizda kimin ne yapmasi gerektigi hakkimda bir brifing yapinda cumle alem bir hayvan sever görsün. Konuyu acan zaten konunun basinda anlamis kuslarin sorunu olmadığını doğası gereği öttüğünü. Allah aşkına konuşmak için konusmayin. Pamir bey gayet mantıklı bir aciklama yapmış keza recai beyde fikrini beyan etmiş kimseye aşırı tepkiler vermeye yok efendim yorum silinsin bu ne böyle demeye gerek yok çünkü kuşlarin agzini bantlayin dememiş. millet tartışma izlemeye mi geliyo saniyosunuz. Yorumun altinda rapor bölümü var begenmiyosaniz ordan bildirin yorum yapipta bitmiş konuyu ustlere cekmeyin.

Arkadaşlar konunun özetini anladım üstünü örtmek tamamen havasız kalacak şekilde değil sadece uyarı maksadıyla örtülebilinir bu konuda birçok tavsiye var. Ayrıca bulunduğu ortamda rahat uymaları için ışıktan rahatsız olmamaları içinde örtebiliriz. Ben tabi ki seslerinden ve bakımlarından şikayetçi değilim, bilmediğim durum var mı diye tavsiye bekledim. Aynı tempoda aynı tonda ve hiç aralık vermeden cır cır böceği gibi olduğu belki mevsimsel belki yer olarak sadece tavsiye bekledim. Bu konuda tekrar teşekkür ederim

Geri