Gervit-W ve Entrobac Probiyotik Bozulmuş Mu?

YagmurK

Emektar Üye
Merhabalar başlıkta bahsettiğim ürünleri 6 Mayıs 2024' te almıştım. Entrobac kaskatı olmuş, gervit-w sıvı hala ve akışkanlığı da aynı gibi. Birkaç kere kapakları açıldı ve kullanıldı. Bozulmuş olabilirler mi?

Fotoğraf atar mısınız? Hızlıresim.com veya streamable.com sitesini kullanabilirsiniz.
Ürünleri nerde muhafaza etmiştiniz kaç derecede? İçinde topaklanma ve renk değişimi koku değişimi var mı?

Ayrıca ürünleri nereden aldınız? Çünkü bu markanın sahtesini satanlar olduğunu duyuyoruz. Güvenilir yerlerden almak lazım.
Normalde bu ürünler kolay kolay bozulmaz,bende eski entrobac var formunda bozukluk olmadı mesela.
Topaklanma olmaması lazım..Kolay kolay topaklanan bir ürün değil doğru saklanırsa. Nem alırsa topaklanma olur ve aktif hale gelir bozulmaya da başlar..
Kuru olması gerekir. Birbirine yapışmaması gerekir.

Gervit ise yoğun kıvamlı ve rengi sarı tonlarındadır.

Merhabalar başlıkta bahsettiğim ürünleri 6 Mayıs 2024' te almıştım. Entrobac kaskatı olmuş, gervit-w sıvı hala ve akışkanlığı da aynı gibi. Birkaç kere kapakları açıldı ve kullanıldı. Bozulmuş olabilirler mi?
Bana kalırsa 2 ürünü de kullanmayın. Enterobac katılaşmışsa nem almış demektir. İlaçlar serin kuru ve karanlık ortamda saklanmalıdır. Bulunduğunuz şehir nem oranı yüksekse ondan da olabilir.
Gervit de yaklaşık 5 ay olmuş açılalı onuda yenilemeniz garanti olur.

Ürünleri oda sıcaklığından biraz serin ve kapalı, karanlık bir dolapta tutuyorum. Probiyotik kaskatı, tozları hiç kıpırdamıyor sallayınca, kalıp gibi olmuş. Vitaminin kıvamı biraz yoğun bir su gibi. Probiyotiğin kokusu değişmiş mi anlayamadım çünkü daha önce koklamamıştım.
Karadeniz petten almıştım ikisini de.

Bir de daha öncesinde metal çay kaşığıyla alıyordum probiyotiği içinden bir sıkıntı olur mu?

Bir de daha öncesinde metal çay kaşığıyla alıyordum probiyotiği içinden bir sıkıntı olur mu?

Metal kaşık kullanılmaması gerektiğini duymuştum,ahşap kaşık kullanın.

Geri