Gece Uyurken Şoka Girmesi

İsmail ERDEN

Emektar Üye
Merhabalar,

Yaklaşık 7 yaşında, dişi ve yabani bir muhabbet kuşum var. Az önce kuşların olduğu yerden ses gelince gittim. Yere düşmüş, kanatları açık bir şekilde ve gözleri kapalı. Öldüğünü düşündüm ilk olarak, elime aldığımda, ayakları ile kafes tabanını sımsıkı tutuyordu. Biraz sertleşmişti. Geceleri bazen korkuyolar, çırpınıyorlar ama sürekli çırpınıyorlar, gidip ışığı açıp biraz bekleyince sakinleşiyorlardı. Şimdi tünekten düşmüş, kanatları sonuna kadar açık ve hareketsiz, kafası yerde ve gözleri kapalıydı. Elime aldım biraz sakinleştirdim ama zaten hareket etmiyordu. 46 gram ağırlığı. 10 dakika kadar elimde durdu. Az önce kafesine koydum. Tüneğine çıktı, iyi gibi. Sebebi ne olabilir?

2-3 gün önce kafeslerin altındaki masanın orda böcek vardı. Gece kardeşim böceğe terlikle vurunca kuşlar çok korktu. Dışkısı değişti ve poposu tıkandı. 1 gün önce, tamamen atlattığını düşündüm ama bugün bu saatte böyle birşey oldu. Şu an kafesinnde, duruşu iyi sadece kuyruk açısı aşağı bakıyor. Tüneği iyi kavrıyor, bakışları iyi.

Allah Allah. Bizimkiler de 2 gündür gece anlamsızca çırpınıp duvara yapışıyor. Kuşlarda son zamanlarda bir acayiplik var.

Belki o günki sesin korkusundan dolayı hassasiyet gösteriyordur.

Allah Allah. Bizimkiler de 2 gündür gece anlamsızca çırpınıp duvara yapışıyor. Kuşlarda son zamanlarda bir acayiplik var.

Belki o günki sesin korkusundan dolayı hassasiyet gösteriyordur.
Hocam kafesin içinde kanat çırpsa, çırpında normal karşılarım ama kafesin dibindeydi. Kanatları açık gözleri kapalıydı ve elime aldığımda sertti. Şimdi biraz daha normal ama yine kabarık duruyor.

Hocam kafesin içinde kanat çırpsa, çırpında normal karşılarım ama kafesin dibindeydi. Kanatları açık gözleri kapalıydı ve elime aldığımda sertti. Şimdi biraz daha normal ama yine kabarık duruyor.
Kalp krizi olabilir diye düşünüyorum. Yaşı da ilerlemiş.

Geri