Gece Korkusu

milaelif

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 8 aylık ve eve geldiğinden beri (6 ay oldu) birlikte benim odamda kalıyoruz. Son iki aydır ara sıra gece aniden uçmaya başladı. Perdem kapalı, dışarıdan o korktuğu anda ses gelmiyor, eminim de. İlk kez bunu yaptıktan sonra koridorun lambasını açık bırakıyorum oda aydınlansın diye. Bu gece de kafesinde aniden uçmaya başladı. Bugün birkaç kez yapınca artık sakinleşsin diye ışığı açıp dal darı verdim, kafesinin kapısını açtım, çıktı dışarıda oynuyor şimdi. Sizce ne yapabilirim kuşum için?

Ense damlası için önerebileceğiniz bir marka var mı?
Vilmectin olur. Bulamazsanız ıvermectin içeren herhangi biri de olur. Kuşun ense tüylerini üfleyip, ense derisine yalnızca bir damla damlatın. Hafifçe ovalayın dağılsın. Bir damladan fazla olmamasına ve derisine temas ettiğine emin olun. Duruma göre 15 gün sonra bir damla şeklinde tekrar uygulama yapacaksınız. Üretici veya veterinerlerde olur. İnternet satışı da vardı bir ara ama orjinal ürün olup olmadığı muamma ve fazla gelir. Dediğim gibi size 2 damla yeterli.
Ayrıca kuşunuz tüydeyse ara sıra öyle ani hareketler sergileyebilir. Ama tüyde değil ve sinek de yoksa; ense damlasını uygulayınız.

Merhaba, bizimki de yapıyordu, yerini değiştirmedik ya da düzeninde bir değişiklik yoktu. 4 farklı veterinere sordum, rüya görüyor olabilir gözleri de karanlıktak iyi görmediği için düşüp korkudan çırpınıyor olabilir dediler, bizden daha derin uzak sesleri duyabildileri için öyle bir ses duymuş olabilir dediler ki ertesi gün baktığımızda deprem olmuş gece, ya da yanına sinek gibi bişeyler gelmiş tedirgin etmiş olabilir dediler. Kapısı açık yatıyorduk geceleri kapısını kapattığımdan beri hiç yapmadı yaklaşık 5 aydır🙏🏼

Merhaba, bizimki de yapıyordu, yerini değiştirmedik ya da düzeninde bir değişiklik yoktu. 4 farklı veterinere sordum, rüya görüyor olabilir gözleri de karanlıktak iyi görmediği için düşüp korkudan çırpınıyor olabilir dediler, bizden daha derin uzak sesleri duyabildileri için öyle bir ses duymuş olabilir dediler ki ertesi gün baktığımızda deprem olmuş gece, ya da yanına sinek gibi bişeyler gelmiş tedirgin etmiş olabilir dediler. Kapısı açık yatıyorduk geceleri kapısını kapattığımdan beri hiç yapmadı yaklaşık 5 aydır🙏🏼
Merhaba, çok teşekkürler yanıtınız için. Bebekliğinden beri benim odamda birlikte kaldığımız için sese alışkındır diye düşünüyordum. Yine de yabancı kaynaklardan da araştırıp sonuç olarak dün 1 watt'lık bir gece lambası alıp kafesinin yanındaki masaya koydum. Muhabbet kuşlarında gece korkusu olarak çok yaygın olduğu söyleniyor. Bakalım nasıl olacak. Eğer devam ederse veterinerle görüşeceğim.

Vilmectin olur. Bulamazsanız ıvermectin içeren herhangi biri de olur. Kuşun ense tüylerini üfleyip, ense derisine yalnızca bir damla damlatın. Hafifçe ovalayın dağılsın. Bir damladan fazla olmamasına ve derisine temas ettiğine emin olun. Duruma göre 15 gün sonra bir damla şeklinde tekrar uygulama yapacaksınız. Üretici veya veterinerlerde olur. İnternet satışı da vardı bir ara ama orjinal ürün olup olmadığı muamma ve fazla gelir. Dediğim gibi size 2 damla yeterli.
Ayrıca kuşunuz tüydeyse ara sıra öyle ani hareketler sergileyebilir. Ama tüyde değil ve sinek de yoksa; ense damlasını uygulayınız.
Tamamdır, teşekkür ederim. Eğer devam ederse veterinere götürüp kontrol ettireceğim, dediğiniz gibi damlanın orijinalini bulabileceğim bi ora var etrafımda 😁

Geri