Gece hapşırığı

damnatiomemoriae

Yeni Üye
Muhabbet kuşumda kronik hapşırık devam ediyor uzun süredir ancak ek olarak bir de gece sulu hapşırma var.
her gece kafesinde ışığı kapattığım anda uykuya dalmadan önce kısa aralıklarla hapşırmaya başlıyor ve burnu ıslanıyor, yani sulu.
Bunu gün içinde yapmıyor ama sadece geceleri... anlam veremiyorum.
Bir de biraz uçtuğunda ve bir yere konduğunda hemen tıslamaya başlıyor, nefesi daralıyor olmalı. Kuyruğu sallanıyor hafif...

Muhabbet kuşumda kronik hapşırık devam ediyor uzun süredir ancak ek olarak bir de gece sulu hapşırma var.
her gece kafesinde ışığı kapattığım anda uykuya dalmadan önce kısa aralıklarla hapşırmaya başlıyor ve burnu ıslanıyor, yani sulu.
Bunu gün içinde yapmıyor ama sadece geceleri... anlam veremiyorum.
Bir de biraz uçtuğunda ve bir yere konduğunda hemen tıslamaya başlıyor, nefesi daralıyor olmalı. Kuyruğu sallanıyor hafif...
Merhabalar ben kuşlar hakkında pek bilgi sahibi sayılmam fakat yaşadığım için sormak istiyorum. Gece kuşunuzun üstünü tüylü bir polar veya battaniye gibi şeylerle örtüyor musunuz? Ben örtüyorum bazı kuşlarda birşey olmuyor fakat bir kuşum aşırı derecede huylanıp hapşırıyordu gece. O yüzden eğer örtüyorsanız tüylü olmamasına dikkat edin derim.

Gece battaniye örtüyorum evet. Bundan olabilir diye düşünüp bir gün örtmemiştim ama yine hapşırmıştı, birkaç gün örtmeyip gözlemlerim olmazsa...

Geri