Geçmeyen ishal

Kadirgokdogan

Yeni Üye
Öncelikle hayırlı günler 2 yaşında muhabbet kuşum var yaklaşık 20-25 gündür ishal sorunu başladı. Hareketsizlik kabarıklık burun akıntısı tüylerde değişiklik davranış bozukluğu gibi her hangi bir sorun yok. Sadece dışkıyı yapınca etrafı ıslak ortasında normal büyük dışkısı bulunuyor. Petshoptan aldığım bağırsak düzenleyiciyi 1 hafta kadar kullandım her hangi bir değişiklik olmadı. Ardından aynı kişinin iç parazit olduğu düşüncesi ve tavsiyesi üzerine 1 hafta suyuna günlük değiştirerek elma sirkesi damlattım fakat çok az azaldı gibi oldu ardından yine aynı şekilde devam etti. Bulunduğum şehirde evcil kuşlar için hizmet veren hiç veteriner olmadığından elimden birşey gelmiyor ve çok endişeleniyorum. Tecrübe sahibi büyüklerimden yardım dilemekten başka çarem kalmadı kuşum benim için çok değerli daha kötü sorunlara yol açmasından korkuyorum resimlerinide yükleyeceğim kuşuma zarar vermeden en iyi şekilde nasıl tedavi ederim bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

Yazmayı unutmuşum birkaç gündür gözlemlediğim üzere kafesin hemen hemen her yerini tellerini falan gagalıyor yalıyor gibi.

Kafesinin fotoğrafını atarmısınız.
Veterinerden sulphamezatine alın. Tam dolu suluğa 6 damla ekleyin. 7 gün boyunca kullanın. Kafeste kum, gaga taşı kalamar kemiği varsa kaldırın.

Hocam benimkinin dışkısı da aynı şekilde ve bizim burdada veteriner yok ne yapmayı düşünüyorsun

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam benimkinin dışkısı da aynı şekilde ve bizim burdada veteriner yok ne yapmayı düşünüyorsun

Ben Recai abinin tavsiyelerini uyguluyorum bugün gidip ilacı aldım yarından itibaren kullanmaya başlayacağım. Sizde kuşunuzun durumana göre önceki konularıda okuyarak ve buradakileri tecrübeli kişilerin önerileriyle tedaviye başlayın bence.

Yeni konu açın, konuya güncel dışkı fotoğraflarını ekleyin. Yardımcı oluruz.

Recai hocam kusura bakmayın rahatsız ediyorum yine sizi. Bir kaç güne ilaç vermeyi keseceğim. Tavsiye ettiğiniz ilaçtan sonra vitamin veya probiyotik kullanmam gerekiyor mu acaba bilgi verirseniz çok sevinirim.

Recai hocam kusura bakmayın rahatsız ediyorum yine sizi. Bir kaç güne ilaç vermeyi keseceğim. Tavsiye ettiğiniz ilaçtan sonra vitamin veya probiyotik kullanmam gerekiyor mu acaba bilgi verirseniz çok sevinirim.
Evet 3 gün Probiyotik ve multivitamin takviyesi yapmanız gerek

Hocam

Hocam petshoptan avisol plus vitamin almıştım onu kullanırsam yeterli olur mu. Probiyotikte aynı şekilde veteriner veya petshopta bulunanlardan mı kullanmalıyım.
Git eczaneden polivit al daha iyi. Probiyotik olarak probiacti bird ya da kanatlı oil in prozim adlı ürününü öneirirm

Geri