Galiba bronşit oldu ne yapacağımı bilmiyorum

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan tugceeda
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

tugceeda

Yeni Üye
Merhabalar benim muhabbet kuşum bir kaç hafta önce gün içinde birçok kez 1 dakikaya yakın bazen de daha fazla aralıksız hapsuruyodu ama hiç halsiz değildi örtüşünde yeme veya içmesinde de hiçbir problem yoktu kafesini düzenli temizliyordum tozlu ortamlarda da kalmıyordu oda sıcaklığı da aynı seviyedeydi hep nedenini anlamadık once veteriner hapşırırken ileri geri kafa hareketi yaptığı için sindirim sorunu olabileceğini söyledi kuş yemi verdik 2 günde bir de 1 damla zentinyagi içirdik ama hala geçmeyince bronşit olabileceğini söyledi şırınga içinde 3 tane antibiyotik verdi 2 gün arayla 3 tanesini de kullandık bu süreçte kuş hapsirmaya devam ediyordu ilacın bitmesini bekleyelim dedik ilaç bitti üzerinden 1. 5 hafta geçti ama hala hapsirmaya devam ediyor birde tüy dökümü mevsimsel geçmişten herhalde çok olmaya başladı kafesini her gün temizlemiyordum gün içinde biriken tüyleri hapsirmasina sebep olabilir diye hemen temizledim ama kafesi temiz olduğu halde yine hapsiriyor.. bugün ilk defa hapşırmanın dışında ağzını açıp kapamaya basladi ve 1 kere yaklaşık 40 saniye ağzını açıp kapatırken kuyruğunu da sallamaya başladı.. ötüsünde hareketlerinde canlılığında hala bir problem yok birde bazı yerlerde kuş kumu zararlı olabilir dedikleri için kuş kumunu bu süreçte kaldırdım..
ne yapabileceğimi bilmiyorum en kısa zamanda yardım ederseniz çok mutlu olurum

Bana burnu tikanikmis gibi geldi. Tozlu su yapip elinizi tuzlu suya batirip, ceresinin üstüne sürün. Bunu 2,3 kez yapin.
Cevabınızı görmeden önce su kaynatıp ılık hale gelince elimle bardaktan su içmesini sağladım boğazı biraz rahatladı
Bana burnu tikanikmis gibi geldi. Tozlu su yapip elinizi tuzlu suya batirip, ceresinin üstüne sürün. Bunu 2,3 kez yapin.

videoyu attıktan hemen sonra su kaynattim ve ılık hale gelince sıcak suyu icirdim boğazı rahatladı herhalde o saatten beri daha hapşırmadı şimdi de tuzlu su dediğinizi yapıcam umarım iyileşir birde benim kuşum genel olarak fazla su içmiyor içmesi için bazıları bal verin demiş zararlı olur mu

Geri