Gagasının kenarın kuruluk var!

Helenoftroy

Yeni Üye
Kuşumun birkaç gündür gagasının kenarındaki tüylerinde kuruluk var.sanki bir sıvı akmış da kuruyup kalmış gibi.ilk gördüğümde elimde kolayca aldım ve gitti.sonrasında tekrar oluştuğunu gördüm.tüy kısmı öbek haline gelmişti kuruydu.ayni kuru sıvı alt gagasının kenarlarında oluyor.elimle alıyorum geçiyor.az önce ıslak pamuk çubukla temizledim.baktım 10 dk sonra yine oluşmuş.biraz ayrıntılı baktığımda o kuru tortu sanki üst gagasının içinde etinde de var gibi.
Mantar başlangıcı mı veya nedir? Geçmesi için ne yapmam gerekiyor. Ustalarımızdan yardım bekliyoriluz teşekkürler....

Ağzının kenarındaki beyazlık

Ekli dosyalar

• 20170515_224107.jpg
    20170515_224107.jpg
    936.9 KB · Görüntüleme: 25
Kuşunuz kusuyor yüksek ihtimalle bir hastalığı var. Ağzında kötü koku varsa veya dışkısı yeşil ve puding kıvamındaysa veya yeşil ve suluysa Eczaneden Flagyl isimli ilaçtan alın. Yarım suluğa 8 damla 5 gün tedavi edin.

Cevabınız için tşk ederim.kustuğuna dair herhangi bir belirti görmedim.dün ayrıca güzelce yıkadım kuşumu uzun süredir banyo yapmamıştı.iyi geldi kuruluklar tekrar oluşmadı.bir de dışkısı da normal anormal hiçbir durum fark etmedim.yine de takip edip bahsettiğiniz belirtiler görülürse ilacı alacağım tşk ederim :)

Geri