Gagada oluşan tahriş

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mert34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mert34

Yeni Üye
Öncelikle merhaba arkadaşlar bugün iş dönüşü kuşumun gagasının yanında bir tahriş gördüm bu nedir sizce ? Mantar mı yoksa başka bir belirtimi bazen boğazına birşey takılmış gibi bir davranış sergiliyor ama sürekli değil yerinde durmadığı için video çekip net görüntüleri ekran görüntüsü aldım cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum
ROAQ7Y.png
XEGdOD.png

Arkadaşlar gagada yem yapışmasıda mevcut

Sanırım fotoğraf koymuşsunuz ama bende açılmıyor tekrardan koyar mısınız?

Mantar olabilir gibi geldi tam emin değilim diğer üyeler de cevaplarsa iyi olur. Gagada soyulma var mı?

Bende mantardan şüpheleniyorum her ihtimale karşı trosyd krem kullanıcam hocam
IMG_20171128_234900.jpg

Popoda dışkı yapışması yok dışkısı bu şekilde cevap bekliyorum arkadaslar

mantara benziyor vazalinde kullanabilrisiniz ayaklarına da sürün derim çoğalmadan tedavi sağlamış olursunuz

Mantar gibi duruyor. Mantar kremi sürün günde iki-üç kez. Düzeldikten sonra 1 gün daha sürmeye devam edin.

IMG_20171129_222823.jpg
IMG_20171129_222816.jpg

Son hali biraz neşesiz bugün kursağında birşeyler kalmış gibi sürekli yem yiyor cansız değil popoda dışkı yapışması yok kursak mantarı şüphesiyle önlem amaçlı fungostatin damlattım ağızına onun dışında başka görüşü olan var mı

son resimlerden salya kustuğu görülüyor büyük ihtimal kursak mantarı ilacı ağzına damlalıkla sabah akşam 7 gün kadar damların , mantar tedavisi uzun sürüyor duruma göre dozaj azaltabilirsiniz, bu arada şu nokta çok önemli yem takibi yapın kabukmu var yoksa açıp açıp bırakıyormu siz yiyor sanarsınız o açıp yutamaz

son resimlerden salya kustuğu görülüyor büyük ihtimal kursak mantarı ilacı ağzına damlalıkla sabah akşam 7 gün kadar damların , mantar tedavisi uzun sürüyor duruma göre dozaj azaltabilirsiniz, bu arada şu nokta çok önemli yem takibi yapın kabukmu var yoksa açıp açıp bırakıyormu siz yiyor sanarsınız o açıp yutamaz
Hocam tam tahmin ettiğim gibi kursak mantarı şüphesi üzerindeyim sabah akşam 2 şer damla olmak üzere 5 damlada suluğuna koyuyorum dozaj iyimi ? Hocam yemini yemiyor ? Kabuksuz yem mi alsam ağız yoluyla mı beslemeliyim

İlk günden sonra iki damla çok olur tek damlya düşürün. Mama alışkanlığı varsa nemli mama verin daha kolay yutar. Candida olabilir hastalığı.

Sakatlık çıkmaz merak etmwyin. Youtube de gaga açtırma yöntemi var ordan bakıp rahat damlatabilirsşniz. Uygularken siz tutun bir başkası da damlatırsa daha kolay olur.

IMG_20171130_235454.jpg

Kabuksuz yem verdim yedi biraz biraz sürekli yemlikte ama fazla tüketilmiş yem yok yemi sulu bir şekilde versem olur mu ? Tedaviye devam ediyorum

Göğüs kemiği dokunduğunuz da hissediliyor yemlikten ayrılmaması kuruma hastalığını aklıma getirdi

Elle besleme maması ve aparatı var ondan alıp mamaya ilacı da katıp verebilirsiniz. Youtube dan izleyip uygularsınız. Kuruma hastalığı dediğiniz zaten mantar temelli bir hastalıktır. Mikostatin de anti fungaldır zaten.

Durumu kötüye gidiyor :( bundan sonra kuş beslemek mi bu son olsun kalbim yoruldu artık yüreğim kaldırmıyor

İlacını düzgün uyguluyor musunuz antibiyotik tedavisinde 3 gün olduysa kesin mikostatine devam edin. Suyuna da multivitamin ve probiyotik katın.

Geri